كامیون خودران ۲۸۰۰ مایل سفر كرد

به گزارش ربات كشاورز یك كامیون مجهز به سنسورهای مختلف، دوربین و رادارها محموله ای یخچالی را از ایالتی به ایالت دیگر در آمریكا برد. این كامیون در وضعیت خودران ۲۸۰۰ مایل را طی كرده است.
به گزارش ربات كشاورز به نقل از دیلی میل، شركت Plus.ai اعلام نمود یك كامیون خودران این شركت مسافت ۲۸۰۰ مایل را در وضعیت اتومات( خودران) طی كرده است. این كامیون از ایالت كالیفرنیا تا پنسیلوانیا یك تریلر یخچالی با محموله ای فاسدشدنی را حمل كرد. این وسیله نقلیه مجهز به سیستم های پیشرفته رانندگی خودران است كه اطلاعات سنسورهای مختلف را ادغام می كند و با كمك الگوریتم های یادگیری عمیق و فناوری های مكان یابی و ناوبری همزمان(SLAM) كار می كند.
این كامیون در وضعیت خودران در شرایط آب و هوایی و جاده ای مختلف به حركت خود ادامه داد. هرچند برای حفظ ایمنی یك راننده همراه مهندس در خودرو حضور داشتند. هدف آنها تایید توانایی سیستم برای ادامه فعالیت در شرایط آب و هوایی و جاده ای مختلف بود. شان كریگان یكی از موسسان شركت Plus.ai در اینباره می گوید: این سفر بین ایالتی نشان دهنده امنیت، كارآمدی و بلوغ فناوری های خودران كامیون های ما است. این كامیون Class-8 مجهز به سنسورهای مختلف و فناوری ادغام اطلاعات حسگرها است. همینطور كامیون با استفاده از حسگرها به صورت ۳۶۰ درجه محیط اطرافش را درك می كند. علاوه بر حسگرها از دوربین، LiDAR و رادارهای مختلف استفاده می شود.