رئیس جهاد دانشگاهی بوشهر: جهاد دانشگاهی همواره در مأموریت های ویژه یاریگر نظام بوده است

به گزارش ربات كشاورز ایسنا/بوشهر رئیس جهاد دانشگاهی استان بوشهر اظهار داشت: جهاد دانشگاهی همواره در مأموریت های ویژه و بومی سازی تولیدات و تجهیزات یاریگر بوده است.
به گزارش ربات كشاورز به نقل از ایسنا، علی احمدی زاده در نشست با مسؤلان اداره كل استاندارد بوشهر عنوان كرد: خوشبختانه جهاد دانشگاهی با دارا بودن فعالیت ها و ظرفیت های بالای پژوهشی توانسته است در تدوین سند اجتماعی استان، سند پدافند غیر عامل، سند توسعه دانش بنیان و سند اشتغال پیش قدم و پیشرو باشد.
وی اضافه كرد: مركز ذخیره سازی سلول های بنیادی كه با ذخیره بند ناف نوزادان و پیوند سلول های گرفته شده از آن امكان حدود ۸۰ بیماری را فراهم می آورد كه ظرفیت خوبی برای تامین امنیت درمانی و ارتقای سطح سلامت مردم استان فراهم نموده است.
رئیس جهاد دانشگاهی بوشهر با اشاره به راه اندازی شهرك شیلاتی در دلوار توسط این نهاد اظهار داشت: با كسب دانش فنی و تولید بچه ماهی كه تا پیش از این از استرالیا و تایلند وارد می شده است و با تعریف طرحی با دستور مقام معظم رهبری كسب این دانش فنی را در دستور كار قرار داده ایم و تولید سالانه ۲۰ میلیون بچه ماهی هدف اولیه و چشم اندار اولیه این طرح است.
احمدی زاده با اشاره به بخشی از فعالیتهای فرهنگی جهاد دانشگاهی اظهار نمود: جهاد دانشگاهی علاوه بر حوزه پژوهش همواره بعنوان یك نهاد فرهنگی خوشنام فعالیت نموده و حدود ۱۰ مركز فرهنگی همچون خبرگزاری های معتبر و فعال ایسنا و ایكنا را بعنوان زیر مجموعه بخش فرهنگی راه اندازی كرده كه ایسنا بدون وابستگی به جناح و یا مجموعه خاصی، با صداقت و بدون حب و بغض به فعالیت رسانه ای و آگاهی بخشی در حوزه مسائل سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و… پرداخته است.