برای شارژ تجهیزات الكترونیكی؛ راه رفتن سربازان برق تولید می كند

ربات كشاورز: ارتش آمریكا می خواهد كفی های هوشمندی برای كفش سربازان بسازد كه از راه رفتن آنها برق تولید می كند و بدین سان تجهیزات الكترونیكی آنها شارژ می شود.
به گزارش ربات كشاورز به نقل از دیلی میل، سربازان برای حضور در میدان جنگ به دستگاه های الكترونیكی مختلفی نیاز دارند و پژوهشگران معتقدند آنها راه ایده آلی برای شارژ این دستگاه ها بدون نیاز به یك پریز برق یافته اند. ارتش آمریكا مشغول همكاری با شركت Robotic Research LLC است تا سنسوری بسازد كه داخل كفی كفش های سربازان قرار می گیرد و از راه رفتن آنها الكتریسیته تولید می كند. این فناوری نه تنها برای تامین برق جالب است بلكه به فرماندهان ارتش اجازه می دهد تا محیط هایی كه جی پی اس كار نمی كند، سربازان را ردیابی كنند. Robotic Research LLC یكی از تهیه كنندگان برتر فناوری های خودكار و رباتیك است و اخیرا قراردادی ۱۶.۵ میلیون دلاری با ارتش آمریكا امضا كرده تا با استفاده از فناوری خود به نام WarLoc حسگرهایی را توسعه دهد.
حق امتیاز اختراع فناوری كفی های مخصوص كفش برای تولید برق در مركز C5ISR ارتش رصد شده است. هنگامیكه پاشنه سرباز به كفی فشار می آورد، این نیرو یك مكانیسم مینیاتوری را فعال می كند و در نتیجه یك ژنراتور كوچك فعال می شود كه نیروی الكتریسیته را به وجود می آورد.