به مناسبت سی و یكمین سالگرد تأسیس جهاد دانشگاهی علوم پزشكی شهید بهشتی مطرح شد توسعه و ترویج فرهنگ كارآفرینی و اشتغال دانش بنیان

به گزارش ربات كشاورز معاون پشتیبانی جهاد دانشگاهی علوم پزشكی شهید بهشتی با اشاره به اینكه جهاد دانشگاهی بعنوان یكی از حمایت گران اصلی دانشجویان شناخته شده است، اظهار داشت: توسعه و ترویج فرهنگ كارآفرینی، اشتغال دانش بنیان، مشاركت در ایجاد مراكز نوآوری و شكوفایی و معرفی زمینه های نوین اشتغال و كارآفرینی دانشجویان پزشكی از اقدامات مؤثر این واحد بوده است.
به گزارش ربات كشاورز به نقل از ایسنا، امیر طهرانچی به مناسبت سی و یكمین سالگرد تأسیس این واحد با اشاره به اینكه ارائه خدمات مؤثر و كاربردی از اولویت های جهاد دانشگاهی است، اظهار نمود: جهاد دانشگاهی علوم پزشكی شهید بهشتی در امتداد ماموریت های محول شده در زمینه توسعه و ارتقای سلامت در ابعاد مختلف پژوهشی، آموزشی و فرهنگی فعالیت خودرا از سال 1367 شروع كرد.
وی با اشاره به وظایف واگذارشده به این واحد جهاد دانشگاهی، اظهار داشت: انجام پژوهش های زیرساختی و آموزش و توسعه مهارت های فارغ التحصیلان دانشگاهی خصوصاً در بخش سلامت بعنوان یكی از مهم ترین زیرساخت های توسعه و ابزار جدی ارتقای سرمایه انسانی و شایسته كشور، بعضی از مهمترین ماموریت های این واحد است.
وی با اشاره به اینكه جهاد دانشگاهی بعنوان یكی از حمایت گران دانشجویان شناخته شده است، افزود: توسعه و ترویج فرهنگ كارآفرینی، اشتغال دانش بنیان، مشاركت در ایجاد مراكز نوآوری و شكوفایی و معرفی زمینه های نوین اشتغال و كارآفرینی دانشجویان پزشكی از اقدامت مؤثر این واحد بوده است.
معاون پشتیبانی جهاد دانشگاهی علوم پزشكی شهید بهشتی با اشاره به افتتاح دفتر خبرگزاری ایسنا در این واحد، اشاره كرد: خبرگزاری ایسنا بعنوان یك ابزار رسانه ای صادق و علمی جهت انعكاس اخبار كارهای محققین و اساتید دانشگاه در واحد علوم پزشكی شهید بهشتی افتتاح شده و با حمایت روسای دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی در این حوزه به موفقیت های خوبی دست پیدا كرده است.
وی با اشاره به فعالیت صندوق قرض الحسنه دانشجویان ایران در این واحد، اشاره كرد: صندوق قرض الحسنه دانشجویان ایران با هدف ارائه خدمات جهت رفع مشكلات مالی دانشجویان در جهاد دانشگاهی علوم پزشكی شهید بهشتی راه اندازی شده و نسبت به جذب خیر بعنوان تنها منبع مالی این صندوق اقدام نموده است.
وی با ابراز امیدواری نسبت به حمایت رئیس و اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی از فعالیت این صندوق، اظهار داشت: در اینصورت می توان با جذب منابع از خیرین و ارائه خدمات مالی بیشتر به دانشجویان جهت پشتیبانی از طرح های پژوهشی و ازدواج دانشجویی بیشتر از گذشته گام برداشت.
طهرانچی درانتها با اشاره به اینكه جهاد دانشگاهی علوم پزشكی شهید بهشتی در طول زمان با فراز و نشیب های مختلف روبرو بوده است، اظهار داشت: این واحد جهاد دانشگاهی توانسته باوجود تمام محدودیت های مالی و منابع انسانی به دستاوردهای خوبی برسد. در این راستا قدردان روحیه جهادی همكاران هستیم كه در شرایط مختلف توانسته اند موقعیت های مطلوب و اثرگذاری را رقم بزنند.

منبع: