در جهاددانشگاهی مازندران انجام شد نامگذاری مجتمع تحقیقاتی به نام سپهبد شهیدقاسم سلیمانی

ربات كشاورز: رئیس جهاددانشگاهی مازندران، از نامگذاری بزرگ ترین مجتمع تحقیقاتی و تولیدی این واحد به نام «سپهبد شهید قاسم سلیمانی» آگاهی داد.
به گزارش ربات كشاورز به نقل از ایسنا، مهندس واحد عبدالهیان، رئیس جهاددانشگاهی مازندران، ضمن تبریك و تسلیت به مناسبت شهادت سردار رشید اسلام سپهبد حاج قاسم سلیمانی، اظهار داشت: تكریم مجاهدت های خالصانه این شهید مقاومت، وظیفه همه آزادی خواستار جهان، آحاد امت اسلامی و هموطنان ایرانی است.
وی با اشاره به ضرورت تاسی مدیران در عرصه های مختلف علمی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی كشور، از سیره مجاهدانه سپهبد شهید سلیمانی در ابعاد امنیتی و نظامی، اضافه كرد: حالا جمهوری اسلامی در همه عرصه ها نیازمند تفكر و نگاه جهادی قاسم سلیمانی ها است.
عبدالهیان، اشاره كرد: جهاددانشگاهی مازندران در امتداد نشر فرهنگ مجاهدانه و منش ولایی «سپهبد شهیدقاسم سلیمانی» و نیز گرامیداشت یاد و خاطره این شهید جبهه مقاومت اسلامی جهانی، بزرگ ترین مجتمع تحقیقاتی و تولیدی خودرا كه ۸۰ هكتار وسعت دارد و كارهای تولیدی و پژوهشی در حوزه های مختلف دانش بنیان در این مجتمع انجام می شود، به نام این شهید سرافراز مزین می كند.
وی ادامه داد: در نظر داریم در آینده نزدیك با حضور مسئولان استانی و شهرستانی و به دست فرزند خردسال شهید مدافع حرم علی عابدینی، كه از دانشجویان دانشگاه علمی كاربردی جهاددانشگاهی مازندران بود، نخستین پایلوت نیمه صنعتی تولید جلبك كه طرحی دانش بنیان و نتیجه سال ها تلاش و كاربست پژوهش ها و مطالعات جهادگران جهاددانشگاهی بوده است را افتتاح نماییم.
رئیس جهاددانشگاهی مازندران با تاكید بر این كه، حفظ سرمایه اجتماعی ارزشمندی كه خون پاك شهید سپهبد سلیمانی به جامعه دمید، وظیفه همگانی است، اظهار نمود: شایسته است با احساس مسئولیت در قبال توسعه و پیشرفت همه جانبه كشورمان، از این سرمایه عظیمی كه به دنبال شهادت آن بزرگ مرد مقاومت و ایثار بوجود آمد، صیانت نماییم.
بنا بر اعلام روابط عمومی جهاددانشگاهی، مجتمع تحقیقاتی تولیدی سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی جهاددانشگاهی مازندران در منطقه چپكرود شهرستان جویبار واقع شده و با در اختیار داشتن عرصه ۸۰ هكتار زمین و آبندان، میزبان انجام كارهایی نظیر؛ گروه پژوهشی زیست فنآوری تولید و فرآوری ریز جلبك ها، آزمایشگاه تخصصی جلبك، پایلوت نیمه صنعتی تولید جلبك، پایلوت مطالعات و پرورش ماهی خاویاری، مطالعات پرورش و اسانس گیری گل نرگس، پایلوت مطالعات و اجرای گردشگری مزرعه و پایلوت بهینه سازی كشت برنج و تولید ماهیان گرمابی و… است.

منبع: