رئیس سازمان جهاد دانشگاهی استان عنوان كرد: تلاش جهاد دانشگاهی خوزستان برای برداشتن باری از دوش استان

به گزارش ربات كشاورز ایسنا/خوزستان رئیس سازمان جهاد دانشگاهی خوزستان با اشاره به اینكه در جهاد دانشگاهی خوزستان همواره تلاش بر این بوده است كه باری از دوش استان برداشته شود، اظهار داشت: جهاد دانشگاهی استان خوزستان بعنوان یكی از قدیمی ترین جهادهای كشور، تلاش داشته به مردم استان كه ۶ درصد جمعیت كشور را می سازند، خدمات عرضه نماید.

سیدعلیرضا علوی در آیین افتتاحیه پنجاهمین گردهمایی معاونان پژوهشی جهاد دانشگاهی سراسر كشور كه امروز (۱۸ دی ماه) به میزبانی اهواز برگزار شد، اظهار نمود: مقام معظم رهبری در سال ۸۲ در یك سخنرانی به نكاتی اشاره كردند در خصوص اینكه آمریكا در حال تلاش است ایران را تروریست نشان دهد و بی اعتمادی میان دو ملت عراق و ایران به وجود آورد. ایشان از مسئولان خواستند كه با آمریكا مبارزه كنند كه بزرگترین مبارزه در شرایط فعلی، خدمت به مردم است.

به گزارش ربات كشاورز به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: خدمت به مردم سرلوحه كارهای جهاد دانشگاهی است و مجموعه جهاد دانشگاهی همواره تلاش نموده است كه فرمایشات مقام معظم رهبری را عملی كند. جهاد دانشگاهی استان خوزستان بعنوان یكی از قدیمی ترین جهادهای كشور، تلاش داشته به مردم استان كه ۶ درصد جمعیت كشور را می سازند، خدمات عرضه نماید.

رئیس سازمان جهاد دانشگاهی خوزستان افزود: جهاد دانشگاهی استان خوزستان در دهه ۶۰ میزبان رزمندگان اسلام و محل آموزش و اعزام به جبهه های جنگ بود. راه اندازی آزمایشگاه مستضعفین در سال ۶۳ نیز حركت ماندگار جهاد دانشگاهی خوزستان بود. در دهه ۷۰ مجتمع آموزش عالی، در سال ۷۵ موسسه آموزش عالی و در سال ۷۷ مركز علمی كاربردی جهاد دانشگاهی خوزستان راه اندازی شدند. همین طور در سال ۷۸ نخستین دفتر منطقه ای خبرگزاری ایسنا در استان خوزستان راه اندازی شد. در دهه ۸۰ پژوهشكده تكنولوژی شكل گرفت و در دهه ۹۰ نیز مراكز جراحی و تشخیص اختلالات جنینی جهاد دانشگاهی در خوزستان راه اندازی شدند.

علوی با اشاره به اینكه در مجموعه جهاد دانشگاهی خوزستان همواره تلاش بر این بوده كه باری از دوش استان برداشته شود، اظهار داشت: جهاد خوزستان به همت همكاری با دانشگاه علوم پزشكی اهواز، استانداری و دیگر مجموعه ها در حال فعالیت است و یكی از جهادهای كشور است كه همواره حرفی برای گفتن دارد.