سمینار آموزش نوین مهارت تفکر و خلاقیت کودک در قم برگزار گردید

به گزارش ربات کشاورز ایسنا/قم سمینار آموزش نوین مهارت تفکر و خلاقیت کودک به شکل کارگاهی و به همت مرکز مشاوره جهاددانشگاهی با حضورکارشناسان و مدیران مهدکودک و فعالان عرصه کودک و نوجوان  واحد استان قم در سالن اجتماعات دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قم برگزار گردید.
در ابتدای این نشست که پنجشنبه ۱۹ دیماه در قم برگزار شد، هادی خورسند، مدیر مرکز مشاوره جهاددانشگاهی قم با اشاره به فعالیتهای جهاد دانشگاهی در عرصه‎های مختلف، برگزاری این کارگاه را در جهت مأموریت های علمی و اجتماعی این نهاد انقلابی به شمار آورد.
مدیر مرکز مشاوره جهاد دانشگاهی استان قم اظهار داشت: برای فرهنگ سازی و افزایش سطح کیفی آموزشی مدیران و مربیان مهدهای کودک، سمینار آموزش نوین مهارت تفکر و خلاقیت کودک را با تدریس ابداع کننده این شیوه آموزشی را برای اولین بار در استان قم برگزار گردید.
در ادامه هم مدیرکارگروه خانواده انجمن ایتام استان قم هم با اشاره به فعالیت این انجمن همچون تحت پوشش قراردادن ۱۳۳۰ خانواده توسط این انجمن خبرداد.
در ادامه نشست، دکتر خدابنده لو عضو هیئت علمی دانشگاه سلطان قابوس عمان بعنوان کارشناس و استاد کارگاه به ارائه بحث پرداخت.
وی در ابتدای بحث خود، هدف از تربیت فرزندان را تربیت نسلی دانست که توان تفکر داشته باشد و بدون فکر عکس العمل نشان ندهد.
همچنین دلیل اهمیت اسلام به مسئله تفکر هم برهمین اساس است که می تواند انسان ها را در جایگاه والاتری قراردهد.
این کارگاه شش ساعته در چارچوب یک برنامه کارگاهی برگزار گردید.