سمینار آموزش نوین مهارت تفكر و خلاقیت كودك در قم برگزار گردید

به گزارش ربات كشاورز ایسنا/قم سمینار آموزش نوین مهارت تفكر و خلاقیت كودك به شكل كارگاهی و به همت مركز مشاوره جهاددانشگاهی با حضوركارشناسان و مدیران مهدكودك و فعالان عرصه كودك و نوجوان  واحد استان قم در سالن اجتماعات دانشگاه جامع علمی كاربردی استان قم برگزار گردید.
در ابتدای این نشست كه پنجشنبه 19 دیماه در قم برگزار شد، هادی خورسند، مدیر مركز مشاوره جهاددانشگاهی قم با اشاره به فعالیتهای جهاد دانشگاهی در عرصه‎های مختلف، برگزاری این كارگاه را در جهت مأموریت های علمی و اجتماعی این نهاد انقلابی به شمار آورد.
مدیر مركز مشاوره جهاد دانشگاهی استان قم اظهار داشت: برای فرهنگ سازی و افزایش سطح كیفی آموزشی مدیران و مربیان مهدهای كودك، سمینار آموزش نوین مهارت تفكر و خلاقیت كودك را با تدریس ابداع كننده این شیوه آموزشی را برای اولین بار در استان قم برگزار گردید.
در ادامه هم مدیركارگروه خانواده انجمن ایتام استان قم هم با اشاره به فعالیت این انجمن همچون تحت پوشش قراردادن 1330 خانواده توسط این انجمن خبرداد.
در ادامه نشست، دكتر خدابنده لو عضو هیئت علمی دانشگاه سلطان قابوس عمان بعنوان كارشناس و استاد كارگاه به ارائه بحث پرداخت.
وی در ابتدای بحث خود، هدف از تربیت فرزندان را تربیت نسلی دانست كه توان تفكر داشته باشد و بدون فكر عكس العمل نشان ندهد.
همچنین دلیل اهمیت اسلام به مسئله تفكر هم برهمین اساس است كه می تواند انسان ها را در جایگاه والاتری قراردهد.
این كارگاه شش ساعته در چارچوب یك برنامه كارگاهی برگزار گردید.