اختراعی برای رهایی از مزاحمت سلفی بگیران

ربات كشاورز: برخی افراد به سبب شدت علاقه به تهیه تصاویر سلفی در محیط های عمومی برای دیگران مزاحمت ایجاد می كنند و یك اختراع جدید می تواند این مشكل را برطرف كند.

به گزارش ربات كشاورز به نقل از نیواطلس، یك شركت آمریكایی سیستم جدیدی به نام میرا راه اندازی كرده كه به افراد مشتاق سلفی گرفتن امكان می دهد بدون نیاز به استفاده از گوشیهای هوشمند این كار را انجام دهند.
این سیستم شامل یك رابط كاربری لمسی است كه در مقابل درب ورودی موزه ها، گالری ها، پارك ها و دیگر نقاط تفریحی و بر روی دیوار یا یك سه پایه قرار می گیرد.
كاربران مشتاق تهیه تصاویر سلفی ابتدا بوسیله نمایشگر لمسی نام خودرا ثبت می كنند و آدرس ایمیل خودرا ارائه می دهند. آنها سپس كارت شناسایی كه دارای یك كد كیو آر است، بوسیله این سیستم دریافت می كنند. آنها سپس با ژست گرفتن در مقابل دوربین های مختلفی كه در نقاط مختلف تعبیه شده اند و قرار دادن كارت در مقابل دوربین آماده عكاسی می شوند.
در ادامه شمارش معكوس بر روی نمایشگر كوچك دوربین شروع شده و پس از عكاسی نمایی از تصویر نیز قابل مشاهده خواهد بود. كاربر در ادامه می تواند عكس را بطور دقیق كنترل كند و در صورت راضی بودن از آن، فایل عكس را در چارچوب ایمیل دریافت كند. از این روش می توان برای دریافت فایل های ویدئویی كوتاه یا فایل های كوتاه متحرك با فرمت گیف هم استفاده نمود.
این سیستم فعلاً بطور آزمایشی در بعضی نمایشگاه ها و موزه های نیویورك نصب شده و میهمانان فعلاً می توانند بدون پرداخت هزینه از آن استفاده كنند.

منبع: