رئیس ستفا خبر داد ظرفیت ۱۶۶۰ نفری طرح اشتغال خانگی در تهران

به گزارش ربات كشاورز معاون رئیس جهاد دانشگاهی با اشاره به اجرای طرح اشتغال خانگی در ۲۴ استان كشور از اجرای این طرح به ظرفیت یك هزار و ۶۶۰ نفر در استان تهران اطلاع داد.
به گزارش ربات كشاورز به نقل از ایسنا، محمد صادق بیجندی در حاشیه برگزاری چهاردهمین جلسه كارگروه اشتغال استان تهران در تشریح طرح اشتغال خانگی اظهار داشت: در اردیبهشت ماه سال جاری توافق نامه ای بین معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری، وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی و همینطور جهاد دانشگاهی بعنوان یك نهاد توسعه ای برای پیاده سازی طرح ملی توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار برای ۲۴ استان كشور به امضاء رسید.
وی اضافه كرد: این طرح در ۲۴ استان كشور به ظرفیت ۶۲۰۰ نفر اجرا می گردد كه امروز گزارش عملكرد طرح در استان تهران كه یكی از استان های پایلوت طرح بود و ظرفیت ۱۶۶۰ نفری داشت در كارگروه اشتغال استان تهران عرضه شد.
معاون رئیس جهاد دانشگاهی در بخش دیگری از صحبت های خود اظهاركرد: ما در استان تهران ۲۷ مزیت خاص را شناسایی كردیم كه این مزیت ها مبتنی بر پیشران ها و برندهای ملی و استانی بوده است كه شامل صنایع دستی، سنگ های قیمتی و زینتی و پوشاك بوده كه اولویت های كاری در این سه حوزه مدنظر قرار گرفته است.
وی افزود: البته مشاغل نوین هم در نظر گرفته شده مشاغلی همچون ویراستاری، مترجمی و پرورش گل و گیاه در ابعاد كوچك با عنایت به ظرفیت های ملی و استانی.
رئیس سازمان فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاد دانشگاهی در مورد نحوه همكاری زنان سرپرست خانوار در این طرح اظهار داشت: در استان تهران سه واحد جهاد دانشگاهی یعنی واحدهای علامه طباطبایی، الزهرا(س) و پژوهشكده فرهنگ، هنر و معماری جهاد دانشگاهی مجریان این طرح هستند. برهمین اساس متقاضیان می توانند مستقیما به این واحدها مراجعه نموده و بعد از بررسی و ارزیابی وارد فرآیندهای طرح شوند.
وی تصریح كرد: از همه زنان سرپرست خانوار دعوت می شود در این طرح مشاركت كنند البته شرایط آنها توسط همكاران ما در واحدهای جهاد دانشگاهی بررسی و توانمندی های آنها ارزیابی می شود و مشاوره و آموزش های لازم به آنها داده خواهد شد. در مرحله بعد هم آنها وارد فرایند تولید و اشتغال پایدار خواهند شد.