انتخاب طرح ملی مشاغل خانگی بعنوان یکی از پنج طرح منتخب جشنواره حاتم

به گزارش ربات کشاورز دومین جشنواره ملی حاتم (حمایت از تولید ملی) و هفتین گردهمایی بزرگ مسؤلان دولت و مدیران بنگاه های برتر اقتصادی ایران با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت، مجلس شورای اسلامی و شماری از دستگاه های اجرایی در چارچوب هفتمین گردهمایی بزرگ مسؤلان دولتی و مدیران بنگاه های برتر اقتصاد ایران، سه شنبه (۸ بهمن) در مرکز همایش های بین المللی صداوسیما برگزار گردید.
به گزارش ربات کشاورز به نقل از ایسنا، این رویداد کشوری با حضور تعدادی از مسؤلان نظام و مدیران دستگاه های اجرایی و برندهای برگزیده صنعت و اقتصاد ایران از ۳۱ استان کشور با محوریت بررسی ظرفیت های موجود کشور برای برون رفت از تنگناهای اقتصادی برگزار گردید.
در این جشنواره تمرکز بر محور ارزیابی نقش، جایگاه و توانمندی های بالقوه و بالفعل سازمان های ملی و هم بنگاه های اقتصادی ایرانی در افزایش تولید ناخالص داخلی نسبت به معرفی مدیران ارزش آفرین کشور در بخش های داخلی و بین المللی اقدام شد.
این برنامه با خیر مقدم و سخنرانی آغازین علیرضا محجوب – نماینده مردم تهران در مجلس و رئیس شورای سیاستگذاری جشنواره – شروع شد و در ادامه، محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس جمهور، قبادیان معاون پژوهش و فناوری وزارت صمت، خان بداغی رئیس کمیسیون صنعت و تجارت اتاق بازرگانی ایران – آلمان، محمدی معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه و محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مطالبی را درباره فضای اقتصادی کشور در زمینه پشتیبانی از تولید ملی عرضه کردند.
در این جشنواره از برگزیدگانی که شایستگی آنها در همراهی با کشور در مقاطع خطیر و حساس اقتصادی بر اساس اسناد بالادستی و سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی بواسطه اسناد مثبت و مشاهدات عینی احراز شده بود، در چارچوب اعطای استوارنامه و نشان عالی حاتم در سه محور سیاسی، اقتصادی و فرهنگی قدردانی گردید.
در این راستا طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در محور طرح های توسعه ای قابل قبول در سازمان ها با رویکرد کارآفرینی و ایجاد اشتغال پایدار بعنوان پنج طرح برگزیده انتخاب گردید و ضمن تقدیر از این طرح، نشان عالی حاتم (حمایت از تولید ملی) به آن اعطا شد.
در این جشنواره، محمدصادق بیجندی معاون آموزشی جهاد دانشگاهی و سرپرست سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان به نمایندگی از جهاد دانشگاهی بعنوان مجری طرح و کارفرمای طرح، منصوری معاون وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و امامدادی دبیر ستاد ساماندهی و پشتیبانی از مشاغل خانگی نشان عالی حاتم را دریافت نمودند.
بر طبق این گزارش، امامدادی و بیجندی در نشست خبری و رسانه ای حاشیه این جشنواره به معرفی طرح ملی توسعه مشاغل خانگی و دستاوردهای آن در سطح ملی پرداختند.