نشست سرمایه گذاری فناوری با حضور کشورهای اسلامی انجام شد

ربات کشاورز: نشست سرمایه گذاری فناوری با حضور ۱۱ کشور اسلامی اجرا شد.

به گزارش ربات کشاورز به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دومین نشست سرمایه گذاری فناوری با حضور سرمایه گذاران ارشد بیشتر از ۱۱ کشور جهان اجرا شد. در این گردهمایی که با مشارکت کشورهای گروه D۸ برگزار شد، طرح‍های فناورانه با حضور سرمایه گذاران مورد بررسی قرار می گیرد.
گروه هشت کشور اسلامی در حال توسعه (D۸) گروهی اقتصادی متشکل از هشت کشور ایران، ترکیه، پاکستان، بنگلادش، اندونزی، مالزی، مصر و نیجریه است.
شبکه تبادل فناوری گروه D۸در راستای افزایش تبادلات فناورانه بین این ۸کشور اسلامی، با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تشکیل شده است و دبیرخانه دائمی آن در ایران قرار دارد.
دومین نشست سرمایه گذاری فناوری، یکی از رویدادهای است که در امتداد اهداف شبکه تبادل فناوری برگزار شده است.
مخاطبان اصلی این رویداد وی سی ها، فرشتگان سرمایه گذاری و صندوق های سرمایه گذاری هستند. سرمایه گذاران در این رویداد طی جلساتی در جریان کار یکدیگر قرار می گیرند و با هم برای سرمایه گذاری مشترک همکاری خواهند کرد. استارتاپ ها و کارآفرینان فناوری نیز در این رویداد و در نشست های B۲Bحضور خواهند یافت.
مهدی صفاری نیا، دبیر شبکه تبادل فناوری در دومین نشست سرمایه گذاری فناوری D۸ اظهار داشت: در بحث نیروی انسانی در جهان رقابت شدیدی وجود دارد و همه کشورهای عضو D۸با بحران از دست دادن و مهاجرت نیروی انسانی به کشورهای پیشرفته مواجهند ولی غرب هیچ گاه دلسوز کشورهای اسلامی دراین زمینه نخواهد بود و خودمان باید به فکر خود باشیم.
وی همین طور اضافه کرد: در این جلسه و نشست های مشابه تجارب به اشتراک گذاشته خواهد شد و ما اگر به دنبال به اشتراک گذاری فرصت های سرمایه گذاری نباشیم و توانایی ها را به اشتراک نگذاریم رشد سریعی نخواهیم داشت.
وی در ادامه اظهار داشت: در دبیرخانه شبکه انتقال فناوری D۸ سعی شده است با برگزاری رویداد، فرصت ها اطلاع رسانی و در سال ۱ تا ۲ برنامه بین المللی اجرا شود و سرمایه گذاران را دور هم جمع کند. هم اکنون همکاری بین کشورهای اروپایی و کشورهای عضو D۸ بسیار بیشتر از همکاری میان کشورهای عضو D۸ است و برای حل این مشکل دولت های عضوD۸ باید اقدامات سیاسی مانند حذف ویزا و ایجاد صندوق های حمایتی را در دستور کار خود قرار دهند.

منبع: