جهاددانشگاهی در این شرایط حساس با تمام ظرفیت در خدمت كشور و مردم است

به گزارش ربات كشاورز ایسنا/قم رئیس جهاددانشگاهی واحد استان قم بر آمادگی كامل این مركز برای خدمت رسانی به مردم و مسؤلان در حل بحران كرونا در قم تاكید نمود.
دكتر محمد حیدری در جمع كاركنان جهاددانشگاهی واحد استان قم اظهار داشت: بعد از شیوع بیماری كرونا و حساسیت كارهای آموزشی و خدماتی و درمانی، فعالیت مراكز جهاد دانشگاهی را تعدیل می نماییم اما هیچ یك از مراكز جهاد دانشگاهی را تعطیل نمی نماییم. امروز كه شرایط بحرانی است باید در خدمت مردم، نظام و دولت جمهوری اسلامی باشیم.
وی ادامه داد شاید دانشگاه علوم پزشكی و استانداری تشخیص بدهند از امكانات جهاد دانشگاهی برای كنترل شیوع ویروس كرونا استفاده كنند، مركز درمان ناباروری را به مركز درمان كرونا تبدیل كنند و یا حتی از مراكز آموزشی بعنوان انبار دارو و تجهیزات بهداشتی استفاده كنند، ما باید از تمام منابع امكانات و دانش خود برای كمك به بهبود اوضاع كشور استفاده نمائیم.
رئیس جهاد دانشگاهی استان قم اضافه كرد: زمانی كه همه چیز بر وفق مراد است برای اشتغال در مراكز مختلف با هم رقابت می كنند و امروز روزی است كه باید شایستگی خودرا نشان دهند. حالا در صورتیكه كشور به خدمات ما احتیاج دارد باید پا در ركاب و ثابت قدم بمانیم تا شایسته نام جهادگر باشیم.
عضو هیئت علمی جهاد دانشگاهی به ضرورت مراقبت از كاركنان نیز اشاره نمود و اظهار داشت: افرادی در مجموعه جهاد دانشگاهی مشغول به كار هستند كه گرفتار بیماری های قبلی هستند یا از فرد بیماری در منزل خود مراقبت می كنند. از این افراد انتظار حضور در محل كار را نداریم بلكه آنها را به خانه می فرستیم تا سلامتی خود و خانواده شان حفظ شود، به كسانی كه چنین شرایطی دارند مرخصی داده می شود.
عضو شورای اداری استان قم اضافه كرد: جهاد دانشگاهی در موضوع تعطیلی یا اقدامات در رابطه با ویروس كرونا پیرو سیاست های استانداری، دانشگاه علوم پزشكی و دفتر مركزی جهاد دانشگاهی است. در همین راستا استریل سازی مداوم تمامی مراكز در دستور كار قرار گرفته است و ملزومات بهداشتی در اختیار كاركنان قرار خواهد گرفت.