برگزاری اولین كارگاه ارزیابی تاثیرات اجتماعی

به گزارش ربات كشاورز مركز ارزیابی تاثیرات اجتماعی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی جهاد دانشگاهی و سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری كرج در فعالیتی مشترك، اولین كارگاه ارزیابی تاثیرات اجتماعی را در شهر كرج برگزار كردند.
به گزارش ربات كشاورز به نقل از ایسنا، در جهت ترویج مفهوم ارزیابی تاثیرات اجتماعی و تلاش در جهت كاربردی كردن این دست از مطالعات و ایفای نقش در سیاست­گذاری­ ها و برنامه ­ریزی­ های مدیریت شهری و همینطور افزایش آشنایی كارشناسان و مدیران شهری، در فعالیتی مشترك بین مركز ارزیابی تاثیرات اجتماعی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی جهاد دانشگاهی و سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری كرج، اولین كارگاه ارزیابی تاثیرات اجتماعی در این شهر در محل سالن جلسات ساختمان مركزی شهرداری كرج برگزار گردید.
در این كارگاه دو روزه دكتر صلاح الدین قادری، دكتر غلامرضا اسكندریان، دكتر نوید سعیدی رضوانی و دكتر هادی برغمدی مطالبی را در حوزه ارزیابی تاثیرات برای حاضران بیان و در فعالیتی كارگاهی تلاش شد بعضی از روش ­های مورد استفاده در این عرصه مطالعاتی با همكاری حاضران اجرا و از خلال آن آشنایی حاضران با این حوزه بیشتر شود.
بنا بر اعلام روابط عمومی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی، در این كارگاه دو روزه مواردی همچون معرفی مطالعات ارزیابی تأثیر، معرفی رویكرد تحلیل پایداری در هدایت مطالعات ارزیابی تأثیر، آموزش نحوه اجرای مطالعات ارزیابی تاثیرات اجتماعی، معرفی منابع داده­ ای، مطالعاتی و…. جهت كاربرد در اجرای مطالعات ارزیابی تاثیرات اجتماعی و همینطور مرور نمونه ­هایی از ارزیابی تاثیرات انجام شده انجام شد.
با هماهنگی صورت گرفته با شهرداری كرج مقرر شد این كارگاه نوبتی دیگر هم برای كاركنان و مدیران شهرداری تكرار و بعد از آن تلاش شود تا پژوهشگران استان البرز بعنوان جامعه مخاطب تحت آموزش قرار گرفته تا از این طریق از ظرفیت فارغ التحصیلان و متخصصان استان برای اجرای این مطالعات بهره گرفته شود.