راه اندازی خط تولید ماسك، ژل و ماده ضدعفونی توسط جهاددانشگاهی استان بوشهر

ربات كشاورز: ایسنا/بوشهر با پیگیری های جهاد دانشگاهی استان بوشهر مواد اولیه برای تولید ماسك و ماده ضدعفونی شامل ژل و اسپری تامین شد و به زودی كار تولید این اقلام توسط شركت های دانش بنیان این مجموعه آغاز خواهد شد.
در جلسه هم اندیشی كه با شركت های دانش بنیان جهاد دانشگاهی انجام شد تمامی موارد لازم مورد بررسی قرار گرفت. حمیده آبادی، مدیر تولیدی پوشاك تنگستان با اشاره به توانایی تولید روزانه و نیازمندی ها اظهار داشت: استفاده از ظرفیت شركت های تولیدی استان برای تامین اقلام بهداشتی برای مبارزه با كرونا نیاز امروز مردم است.

تولید روزانه ۵ هزار ماسك
وی اظهار نمود: شركت تولیدی پوشاك تنگستان با استفاده از ظرفیت اشتغال مستقیم ده نفر و غیر مستقیم ۸ نفر به صورت دو شیفت مبادرت به تولید روزانه ۵ هزار ماسك می كند.
آبادی اشاره كرد: جهت استفاده از توانمندی شركت های نو پای استان در «اقدام ملی مبارزه با كرونا» با حمایت جهاد دانشگاهی استان بوشهر؛ ماسك بعنوان یكی از اقلام مورد نیاز مردم تامین خواهد شد.

تنها مشكل فعلی ما تامین الكل است
معصومه راوند، مدیر شركت راوند شكور زر با اشاره به نیازمندی ها اظهار داشت: در بوشهر و برازجان دفتر داریم و امكانات حال حاضر ما فضا و دستگاه ها و همین طور ظروف را در اختیار داریم، تنها مشكل فعلی تامین الكل است.
وی اضافه كرد: هم اكنون تولید ژل آلوئه ورا و فرآوری این محصول در شركت ما انجام می شود. برای تامین ظرف و الكل نیز رایزنی هایی انجام شده است و توانایی راه اندازی خط تولید اسپری و ژل ضدعفونی را داریم.
راوند با اشاره به اینكه روزانه ۲ تا ۳ هزار لیتر توان تولید داریم، اظهار داشت: درخواستی كه داریم اینكه برای ستاندن مجوز تسریع صورت بگیرد، و در صورت تامین امكانات موردنیاز باتوجه به ظرفیت های موجود و ظروفی كه با اندازه های مختلف داریم توانایی تولید اقلام مورد نیاز نیاز مردم را داریم.
وی اشاره كرد: میزان تولید در روز بستگی به فضا و حجم موجود و همین طور مواد اولیه دارد. هر چقدر امكانات بیشتر باشد می توانیم كار را بیشتر توسعه دهیم.

تولید ماسك نیاز به پارچه مخصوص دارد
زینت تنگستانی، مدیر گروه تولیدی فرسان با اشاره به امكانات حال حاضر و نیازمندی ها اظهار داشت: تولید ماسك نیاز به پارچه مخصوص دارد كه گویا این نوع پارچه در بوشهر نیز تولید می شود. در مجموع مواد اولیه ای همچون پارچه و نخ موردنیاز است.
وی افزود: حالا فضا و دستگاه ها و چرخ خیاطی را در اختیار داریم و تنها دستگاه استریل و الكل جهت استفاده روزانه در كارگاه موردنیاز است. اگر مواد به دست ما برسد در نخستین فرصت كار شروع می شود.

محدودیتی برای تولید نداریم
حسن باربرز، در زمینه تولید اسپری ضدعفونی كننده اظهار داشت: در ستاد قرارگاه مبارزه با كرونا بسیج دانشجویی آزمایشگاه و نیروی فنی و انسانی داریم، اما موضوع مواد اولیه مشكل ما است كه بوسیله جهاد دانشگاهی تامین خواهد شد.
وی اضافه كرد: ما هیچ محدودیتی برای تولید نداریم و هر چقدر كه مواد اولیه برسد به همان اندازه تولید خواهیم داشت.

باربرز عنوان كرد: در زمینه تولید ماسك نیز در این قرارگاه قابلیت و ظرفیت لازم را داریم اما مشكل پارچه داریم كه این نیز با قولی كه دكتر احمدی زاده، ریاست جهاد دانشگاهی داده است تامین می شود.
به گزارش ربات كشاورز به نقل از ایسنا، جهاد دانشگاهی استان بوشهر ضمن خرید دستگاه اتو كلاو جهت ضدعفونی كردن ماسك های تولید شده و تامین مواد اولیه و سایر نیازمندی ها حداكثر توان خودرا برای تامین نیازمندی های هم استانی ها در شرایط مبارزه با كرونا به كار گرفته است.