با بررسی دقیق مولكول های mRNA؛ واكسن چینی كرونا تا یك ماه آینده آزمایش می شود

به گزارش ربات كشاورز مسؤلان كمیسیون علوم و فناوری شانگهای روز گذشته با برگزاری یك كنفرانس خبری اعلام نمودند كه در زمینه تولید واكسن بیماری كرونا پیشرفت های قابل توجهی داشته اند.

به گزارش ربات كشاورز به نقل از سی جی تی ان، این پیشرفت های تدریجی در زمینه ابداع واكسن كرونا حاصل بررسی دقیق مولكول های mRNA ویروس كرونا است و در نتیجه آن آزمایش های بالینی جهت بررسی كارآیی واكسن ابداع شده از اواسط آوریل یعنی حدود یك ماه دیگر شروع می شود.
تولید واكسن مورد اشاره با همكاری یك شركت داروسازی در شانگهای معروف به استیرنا تراپیوتیكس صورت گرفته كه داروهای خویش را معمولاً با بررسی آر ان ای ویروس های بیماری زا تولید می كند.
البته یك شركت فناوری دیگر در شانگهای هم در حال برنامه ریزی برای تولید واكسن وی ال پی كروناست. واكسن های وی ال پی با استفاده از ذرات خود ویروس ها و با بهره گیری از آنتی بادی های تولید شده بر ضد ویروس كرونا در بدن موش ها تولید می شوند. مؤسسه پاستور شانگهای الان در تلاش است چنین واكسنی را تولید نماید.
مقامات چینی علاوه بر كوشش برای تولید واكسن كرونا از فناوری های پیشرفته ارتباطی به منظور تسهیل خدمات رسانی به بیماران، پزشكان و پرستاران بهره گرفته اند كه تقویت زیرساخت نسل پنجم در بیمارستان، تحویل دارو و نمونه های تست با پهپاد و ضدعفونی بیمارستان ها و تحویل دارو به بیماران با ربات همچون اقدامات صورت گرفته در این حوزه است.