رئیس پارك فناوری اردبیل: ماسك حرارتی گرم كننده ریه برای مقابله با كرونا تولید شد

به گزارش ربات كشاورز رئیس پارك فناوری اردبیل از تولید ماسك حرارتی گرم كننده ریه اطلاع داد و اظهار داشت: این ماسك در جهت مقابله با شیوع كرونا تولید شده و به زودی مراحل آزمایشی خویش را شروع می كند.

به گزارش ربات كشاورز به نقل از وزارت علوم، دكتر ابراهیم پور با اشاره به تولید ماسك حرارتی گرم كننده ریه توسط فناوران پارك علم و فناوری اردبیل اظهار داشت: با عنایت به این كه دمای ریه ۳۳ درجه و پایین تر از دمای بدن (۳۷ درجه) است بهترین قسمت بدن برای قرار گرفتن و تكثیر ویروس كرونا ریه است. این دستگاه دمای ریه را تا ۳۷ درجه بالا برده و محیط ریه را برای ویروس ناامن كرده و از تكثیر آن جلوگیری می كند.
رئیس پارك علم و فناوری اردبیل خاطرنشان كرد: این دستگاه برای آزمایش اولیه در اختیار بیمارستان امام خمینی (ره) بخش كرونا قرار گرفت و بزودی مراحل آزمایش خویش را شروع می كند.
ابراهیم پور ابراز امیدواری كرد: با موفقیت این سیستم بزودی تولید انبوه آن شروع و نقطه عطفی در تحول تجهیزاتی برای مقابله با كرونا باشد.
گفتنی است این دستگاه توسط رضا وحیدنیا و دامون نوری از فناوران پارك علم و فناوری اردبیل طراحی و ساخته شده است.
همچنین فناوران این پارك موفق به طراحی و ساخت سیستم ضدعفونی كننده دستگاه ATM بانك ها شدند؛ این سیستم توسط زهرا فتحی اصل طراحی و ساخته شده است.