از سوی محققان چینی ارائه شد؛ مقابله با کرونا با عینک های هوشمند تب سنج

به گزارش ربات کشاورز محققان چینی از تولید عینک های هوشمندی اطلاع داده اند که با بررسی آنی شرایط افرادی که دمای بدن آنها بالا است، ابتلای اشخاص به تب را تشخیص می دهند.

به گزارش ربات کشاورز به نقل از ساوت چاینا مورنینگ پست، شرکت روکیدو که در پارک فناوری هانگژو چین فعال است برای کنترل دمای بدن افراد یک عینک مبتنی بر هوش مصنوعی تولید کرده است.
این عینک می تواند در عرض دو دقیقه دمای بدن صدها نفر را که در محیط اطراف و در فاصله یک متری از عینک در حال حرکت هستند بررسی کند و در صورت بالا بودن دمای بدن اشخاص آنها را شناسایی و مشخص نماید.
شرکت مورد اشاره عینک های مذکور را در اختیار مقامات امنیتی محلی و پلیس شهر هانگژو قرار داده تا آنها با گشت زدن در شهر افرادی که تب دارند را به سرعت شناسایی کرده و به مراکز درمانی و بهداشتی منتقل کنند.
چین امیدوار است با استفاده از چنین فناوری هایی جلوی شیوع مجدد ویروس کرونا را در این کشور که اخیرا موارد ابتلای به آن به شدت کاهش یافته، بگیرد. عینک هوشمند مذکور پس از شناسایی افراد مبتلا به تب دمای بدن آنها را هم به دقت نمایش می دهد. تب یکی از علایم قطعی ابتلاء به کرونا و خیلی از بیماری های عفونی دیگر است.