رئیس دانشگاه علم و فرهنگ بیان كرد اساسا ترم جاری

به گزارش ربات كشاورز رئیس دانشگاه علم و فرهنگ با بیان این كه اساسا ترم جاری برگزار می شود اظهار داشت: از شنبه ۱۶ فروردین ۹۹ تمامی دروس نظری طبق روال برنامه ترم جاری به صورت مجازی برگزار می شود.
دكتر سعید هاشمی در گفتگو با ایسنا، با تاكید بر این كه اساسا ترم جاری برگزار می شود، اظهار داشت: با عنایت به شرایط ویژه كشور به خاطر بحران كرونا، پیشبینی ایجاد زیرساخت های لازم برای برگزاری كلاس های مجازی از اسفندماه در دانشگاه علم و فرهنگ شروع شد و به صورت آزمایشی ۲۰ الی ۳۰ درصد دروس به صورت مجازی در هفته های منتهی به پایان سال در این دانشگاه به صورت مجازی تدریس شدند و با عنایت به نتیجه موفقیت آمیز آن، از شنبه ۱۶ فروردین ۹۹ تمامی دروس نظری طبق روال برنامه ترم جاری به صورت مجازی برگزار می شود.
عضو هیئت علمی دانشگاه علم و فرهنگ اضافه كرد: با عنایت به وجود رشته های هنر، مكانیك، برق، زیست، عمران و… در این دانشگاه برای كلاس های عملی هم برنامه ریزی لازم انجام شده و ان شاءالله با تمدید ترم جاری تا آخر تیرماه كلاس های عملی و آزمایشگاه ها هم حتما برگزار خواهند شد و تلاش می گردد كه با وجود شرایط سخت در كشور، تركیبی از آموزش مجازی و عملی برگزار گردد.

هاشمی افزود: بدیهی است به محض عادی شدن شرایط كشور، كلاس ها به روال طبیعی و صد درصد حضوری باز می گردند و این كه كلاس ها تا مرداد و شهریور هم ادامه یابد. البته این بستگی به تصمیم دولت در مورد تعطیلی كلاس های حضوری دانشگاه ها دارد كه ما تابع آن هستیم. فكر می نماییم كه مباحث نظریه دروس را می توانیم به صورت مجازی پیش ببریم. كارگاه ها و آزمایشگاه ها و كلاس های عملی هر زمانی كه دولت تشخیص داد رفت وآمد مشكلی ندارد به صورت فشرده برگزار می گردد.
وی درباره استقبال دانشجویان و استادان از كلاس های مجازی اظهار داشت: در هفته اول تعطیلات نوروزی به حدود ۷۰۰ عضو هیات علمی و مدرس دانشگاه علم و فرهنگ، آموزش های لازم جهت استفاده از سامانه آموزش مجازی ارائه شد و به علت استقبال خوب اساتید و سادگی نرم افزار آموزش مجازی به نظر نمی رسد مشكل خاصی در این بخش باشد و دانشجویان هم با اطلاعیه ها، راهنماها و فیلم های آموزشی و همینطور كمك اساتید و مدیران گروه ها مشكل خاصی نخواهند داشت و اگر در عمل هم چالشی پیش آمد به مرور حل خواهد شد.
رئیس دانشگاه علم و فرهنگ در انتها تصریح كرد: به هر حال طبیعی است كه تا فرهنگ كلاس مجازی جا بیفتد زمانی مورد نیاز است. درصد كمی از دانشجویان جهت استفاده از سامانه آموزش مجازی مشكل اتصال دارند كه برای آنها هم تمهیداتی داریم و به نظر می آید كه برای این دانشجویان هم می توان بگونه ای دیگر جبران كرد.