در تازه ترین اقدام؛ سرمایه گذاری چند میلیارد دلاری بیل گیتس برای تولید واكسن كووید ۱۹

به گزارش ربات كشاورز بیل گیتس می خواهد میلیاردها دلار برای تولید ۷ واكسن احتمالی كووید ۱۹ سرمایه گذاری كند كه احیانا ۲ مورد از آنها برای تولید انبوه انتخاب می شوند.

به گزارش ربات كشاورز به نقل از دیجیتال ترندز، بنیاد بیل گیتس تصمیم دارد میلیاردها دلار برای تولید ۷ واكسن احتمالی ویروس كرونا در كارخانه ها سرمایه گذاری كند. این بنیاد كاملا آگاه است كه احتمال دارد تمام سرمایه گذاری هدر شود و هیچ كدام از واكسن ها كارآمد نباشند.
بیل گیتس موسس شركت مایكروسافت و رئیس این بنیاد در یك برنامه تلویزیونی درباره بهترین روش برای مقابله با ویروس كووید ۱۹ صحبت كرد. وی در این برنامه اعلام نمود در بهترین حالت ۲ مورد از ۷ واكسن احتمالی برای تولید انبوه انتخاب می شوند.
گیتس اظهار داشت: ما برای تولید ۷ واكسن در كارخانه سرمایه فراهم می نماییم تا با پرسیدن این سوال كه «كدام واكسن كارآمد است؟» فرصت را از دست ندهیم. بدین سان می توانیم چندماه تولید واكسن را زودتر آغاز نماییم.
به گفته گیتس، بنیاد او می تواند بسیار سریع تر از سازمان های بهداشت عمومی عمل كند و چاره ای برای بحران فعلی بیابد، چونكه این سازمان ها امكان دارد گرفتار فرآیندهای بوروكراتیك شوند.
همچنین او اعتقاد دارد صرف میلیاردها دلار برای ساخت كارخانه هایی كه به تولید واكسن احتمالی ویروس كرونا كمك می كنند معقولانه است چونكه در غیر این صورت هزاران میلیارد دلار خسارت اقتصادی وارد می شود.
بیل گیتس و همسرش در اوایل ماه فوریه ۱۰۰ میلیون دلار برای توسعه یك واكسن سرمایه گذاری كردند.