آموزش مجازی راهی جهت استفاده از فرصت ها

ربات کشاورز: بوشهر مدیر مرکز آموزش های تخصصی کوتاه مدت جهاد دانشگاهی استان بوشهر از آمادگی برای برگزاری دوره های آموزشی ویژه کارکنان دولت با شرایط ویژه آگاهی داد.
به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان بوشهر، عارفه سلیمی با بیان این خبر عنوان کرد: با توجه به این که جهاد دانشگاهی دارای مجوز رسمی از سازمان امور اداری و استخدامی کشور بوده و مدرک دوره های ارائه شده قابل ترجمه است این آموزش ها می تواند برای ارتقاء شغلی کارکنان دولت و افراد جویای شغل و کسانی که به دنبال آینده روشن هستند بسیار کاربردی و قابل اطمینان باشد.
وی افزود: باتوجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم پشتیبانی از طرح فاصله گذاری اجتماعی و همین طور با هدف رعایت سفارش های پزشکی تصمیم بر آن شده که دوره هایی همچون مهارت های کار با کامپیوتر (ICDL) به شکل مجازی برای علاقمندان اجرا شود.
مدیر مرکز آموزش های تخصصی کوتاه مدت جهاد دانشگاهی استان بوشهر اشاره کرد: این دوره ویژه پرسنل نفت و کارکنان دولت می باشد که به شکل فشرده برنامه ریزی شده و مدت زمان برگزاری آن (مهارت های هفت گانه ICDL) به میزان ۱۷۰ ساعت است.
این مسئول اشاره کرد: همین طور دوره مجازی آموزش زبان انگلیسی ویژه کارکنان وزارت نفت برگزار می گردد که همه مراحل آن از نام نویسی تا ارائه آموزش ها و برگزاری آزمون به شکل مجازی و آنلاین خواهد بود.
سلیمی تصریح کرد: دوره آموزشی ICDL شامل هفت مهارت و به شکل نظریه و عملی ارائه می شود که با گواهینامه معتبر جهاد دانشگاهی برای ارائه ضمن خدمت کارکنان دولت بوده که مانند سایر دوره ها قابل ترجمه است.
مدیر مرکز آموزش های تخصصی کوتاه مدت جهاد دانشگاهی بوشهر اظهار داشت: برگزاری دوره های آموزشی ویژه کارمندان دولت از کارهای مهم معاونت آموزشی این نهاد است که مجوز برگزاری دوره های عمومی، تخصصی شغلی، زبان های خارجی، فناوری اطلاعات و مهارت های هفت گانه (ICDL) برای کارکنان دولت از طرف معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاست جمهوری به جهاد دانشگاهی اعطاء شده است.
وی اشاره کرد: نیروی انسانی سرمایه باارزش یک سازمان بوده و نقش بی بدیلی در رشد سازمان و دستیابی به اهداف آن دارد، بدین سبب ارتقاء سطح توانمندی و دانش افراد شاغل در یک سازمان و شرکت آنان در دوره های آموزشی به روز و مورد نیاز با بهره گرفتن از اساتید متخصص و کارآمد از اهمیت بالایی برخوردارست.
عارفه سلیمی اظهار نمود: مرکز آموزش های تخصصی جهاد دانشگاهی استان بوشهر تلاش دارد با ارائه خدمات و آموزش های کاربردی مطلوب چنین دوره هایی را به کارکنان دولت ارائه نماید.
مدیر مرکز آموزش جهاد دانشگاهی استان بوشهر با اعلان اینکه دوره های آموزشی مختلف متناسب با نیاز سازمان ها برگزار می شود، اضافه کرد: اجرای دوره های آموزشی مهارت کامپیوتر، زبان انگلیسی، رهبری سازمان در شرایط بحرانی، مدیریت نوین، وظایف و نقش های سرپرستی و مفاهیم و مبانی صنایع روستایی، دوره گزارش نویسی، مدیریت استرس، و فن بیان قسمتی از دوره های برگزاری شده در ضمن سالهای گذشته است.
وی عنوان کرد: مراکز آموزشی جهاد دانشگاهی استان بوشهر شامل مرکز شماره یک واقع در بوشهر، خیابان گمرک، نرسیده به میدان آتش نشانی، عمارت گلستان (تلفن تماس: ۰۹۰۱۷۷۱۶۳۳۹-۰۷۷۳۳۳۵۰۸۵۱)، و مرکز شماره دو واقع در شهرستان کنگان، بلوار امام خمینی، انتهای خیابان دانشگاه (شماره تماس: ۰۹۰۳۴۶۱۵۲۸۱-۳۷۲۳۳۵۳۱) است.

منبع: