برای تجهیز بیمارستانها در آمریكا؛ تولید ونتیلاتور برای بیماران كرونایی با قطعات خودرو های تسلا!

ربات كشاورز: مهندسان تسلا نمونه اولیه یكی از دستگاه های ونتیلاتور را نمایش داده اند كه بدون هزینه برای بیمارستان ها ساخته می شوند. این ونتیلاتور با كمك قطعات خودرو ساخته شده است.

به گزارش ربات كشاورز به نقل از رویترز، مهندسان شركت تسلا روز گذشته نمونه اولیه یكی از دستگاه های ونتیلاتور را در یوتیوب نمایش دادند.
این درحالی است كه بیمارستان های سراسر آمریكا با انبوهی از بیماران مبتلا به ویروس كرونا روبرو شده اند و كمبود دستگاه های ونتیلاتور شایان توجه است.
به گفته یكی از مهندسان تسلا، طراحی این ونتیلاتورها به قطعات خودرو متكی است و بنا بر این شركت توانسته با استفاده از ذخایر قطعات یدكی خودرو، این دستگاه ها را بسازد.
الون ماسك دو هفته قبل اعلام نموده بود تسلا دو كارخانه خود در نیوجرسی را برای تولید ونتیلاتور باردیگر باز می كند. بگفته ماسك این ونتیلاتورها بدون دریافت هزینه برای بیمارستان ها تولید می شود.
زمانبندی برای تولید این ونتیلاتورها هنوز مشخص نشده است. یكی از مهندسان تسلا در این زمینه می گوید: هنوز كارهای زیادی باید صورت گیرد اما ما اهتمام خودمان را می نماییم.
با گسترش پاندمیك ویروس كرونا، دولت های سراسر جهان از شركت های خودروسازی و هوافضا خواسته اند ونتیلاتور یا تجهیزات پزشكی دیگر را تولید كنند.

منبع: