برای تجهیز بیمارستانها در آمریکا؛ تولید ونتیلاتور برای بیماران کرونایی با قطعات خودرو های تسلا!

ربات کشاورز: مهندسان تسلا نمونه اولیه یکی از دستگاه های ونتیلاتور را نمایش داده اند که بدون هزینه برای بیمارستان ها ساخته می شوند. این ونتیلاتور با کمک قطعات خودرو ساخته شده است.

به گزارش ربات کشاورز به نقل از رویترز، مهندسان شرکت تسلا روز گذشته نمونه اولیه یکی از دستگاه های ونتیلاتور را در یوتیوب نمایش دادند.
این درحالی است که بیمارستان های سراسر آمریکا با انبوهی از بیماران مبتلا به ویروس کرونا روبرو شده اند و کمبود دستگاه های ونتیلاتور شایان توجه است.
به گفته یکی از مهندسان تسلا، طراحی این ونتیلاتورها به قطعات خودرو متکی است و بنا بر این شرکت توانسته با استفاده از ذخایر قطعات یدکی خودرو، این دستگاه ها را بسازد.
الون ماسک دو هفته قبل اعلام نموده بود تسلا دو کارخانه خود در نیوجرسی را برای تولید ونتیلاتور باردیگر باز می کند. بگفته ماسک این ونتیلاتورها بدون دریافت هزینه برای بیمارستان ها تولید می شود.
زمانبندی برای تولید این ونتیلاتورها هنوز مشخص نشده است. یکی از مهندسان تسلا در این زمینه می گوید: هنوز کارهای زیادی باید صورت گیرد اما ما اهتمام خودمان را می نماییم.
با گسترش پاندمیک ویروس کرونا، دولت های سراسر جهان از شرکت های خودروسازی و هوافضا خواسته اند ونتیلاتور یا تجهیزات پزشکی دیگر را تولید کنند.

منبع: