تشریح سرشماری شهرداری از تهرانی ها در مورد کرونا؛ از نگرانی مردم تهران از مبتلا شدن به کرونا تا افزایش اختلافات خانوادگی

به گزارش ربات کشاورز نتایج سومین نظرسنجی شهرداری تهران درمورد نگرش مردم درباره بیماری کرونا و موضوعات در رابطه با آن، منتشر گردید.
ببببه گزارش ربات کشاورز به نقل از ایسنا، موج سوم نظرسنجی کرونا توسط دفتر مطالعات اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران طراحی و توسط مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) انجام شد، حجم نمونه ۱۰۲۳ نفر بود و نظرسنجی به صورت تلفنی و در سطح شهر تهران صورت گرفت.
نتایج این نظرسنجی حاکی از افزایش نگرانی مردم نسبت به مبتلا شدن به کرونا، بهبود رضایت مردم از عملکرد دولت و شهرداری و چشم انداز مبهم مردم درباره آخر اپیدمی است.

نگرانی ۵۱ درصد مردم از مبتلا شدن به کرونا!
برپایه نتایج این نظرسنجی، ۵۱ درصد از مردم تهران نگرانی زیادی در مورد ابتلای خود یا خانواده شان به کرونا دارند و ۲۹ درصد هم سطح نگرانی شان پایین است. نسبت به موج اول نظرسنجی در میانه اسفندماه میزان نگرانی افراد از مبتلا شدن به کرونا اندکی افزایش یافته و نسبت کسانی که نگرانی شان را «کم» اعلام کرده­ اند کاهش یافته و بر شمار افراد با نگرانی متوسط افزوده شده است.

کرونا یا کسب وکار؟
به گزارش ربات کشاورز به نقل از ایسنا، یک دوراهی مهم امروز در جهان انتخاب میان شروع کسب­ و کار یا تعطیلی تا مدیریت کامل کروناست. از مردم تهران سؤال شده که ترجیح می دهند مردم سر کار خود برگردند تا شغل مردم حفظ شود یا تا مهار کرونا تعطیلی ادامه یابد. سه چهارم مردم موافق تعطیل ماندن هستند.
میزان موافقت با تعطیلی در میان حقوق­ بگیران بخش دولتی و خصوصی بالای ۸۰ درصد و در بین کارکنان مستقل و کارفرما حدود ۶۸ درصد است.

اختلافات خانوادگی در سایه کرونا
در ۱۶ درصد از خانوارهای تهرانی تنش خانوادگی به جهت در خانه ماندن افزایش یافته است. در ۵۸ درصد این خانواده­ها تنش میان زن و شوهر افزایش داشته و ۴۶ درصد هم افزایش تنش والدین با فرزندان را تجربه کرده ­اند.

افزایش رضایت از شهرداری
۲۷ درصد از شهروندان رضایت خویش را از اقدامات شهرداری در مواجهه با کرونا “زیاد” و ۳۷ درصد “متوسط” اعلام نموده اند. همان گونه که در نمودار دیده می شود میزان رضایت شهروندان از عملکرد شهرداری در فاصله میان دو موج نظرسنجی افزایش داشته است.
میزان رضایت در پهنه شمال و جنوب (خط خیابان انقلاب) تفاوتی ندارد.