دبیر ستاد توسعه فناوری نانو: افزایش تولید محصولات نانویی در سال جدید

به گزارش ربات کشاورز دبیر ستاد توسعه فناوری نانو اظهار داشت: محصولات فناورانه نانویی به خوبی جای خویش را باز کرده اند و با پشتیبانی از فعالان زیست بوم نانو می توان امسال شاهد تولیداتی بیشتر در این عرصه باشیم.

به گزارش ربات کشاورز به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سعید سرکار با اشاره به اینکه جهش تولید باید از تحقیقات و توسعه فناوری سرچشمه گیرد، اظهار داشت: از نظر نیروی انسانی ظرفیت خوبی در کشور وجود دارد. فعالان زیست بوم فناوری و نوآوری حوزه نانو در این سال ها با خلاقیت و نوآوری خود محصولات مناسبی رت تولید کرده اند که بر کیفیت زندگی مردم هم اثرات مطلوبی گذاشته است.
وی درباره توسعه صادرات محصولات نانو همینطور اظهار داشت: برای جهش در تولید باید بازار این محصولات هم گسترده شود. پس توسعه صادرات دانش بنیان ها در این حوزه اقدامی اساسی است که در این ستاد هم مبحث با جدیت پیگیری می شود.
دبیر ستاد توسعه فناوری نانو، با اشاره به اینکه هم اکنون هم این محصولات به ۴۵ کشور صادر می شود اظهار داشت: محصولات فناورانه نانویی به خوبی جای خویش را باز کرده اند و با پشتیبانی از فعالان زیست بوم نانو می توان امسال شاهد تولیداتی بیشتر در این عرصه باشیم.
سرکار اظهار داشت: شکل گیری و شکوفایی زیست بوم فناوری و نوآوری کمک بسیاری به تحقق شعار «جهش تولید» کرده است.