به همت جهاد دانشگاهی علوم پزشكی شهید بهشتی ارائه می شود خدمات طرح درمان در منزل امداد ویژه روزهای كرونایی

ربات كشاورز: مركز خدمات تخصصی درمان در منزل ˮامدادˮ جهاد دانشگاهی علوم پزشكی شهید بهشتی بمنظور رعایت فاصله گذاری اجتماعی و قطع زنجیره مبتلاشدن به كرونا نسبت به ارائه طرح درمان در منزل، ویژه بیماران كرونایی و كلیه خدمات تشخیصی، درمانی و حمایتی در مناطق 22گانه تهران اقدام نموده است.
به گزارش ربات كشاورز به نقل از ایسنا، ابوحسن فرهنگ سردرودی، مدیر مركز درمان در منزل “امداد” جهاد دانشگاهی علوم پزشكی شهید بهشتی با اشاره به لطمه پذیری بالای گروه سنی سالمندان در مقابل ویروس كرونا اظهار نمود: باتوجه به شیوع همه گیر بیماری نوظهور كرونا ویروس جدید در ایران و جهان و لطمه پذیری بالای گروه سنی سالمندان در مقابل این ویروس نسبت به سایر افراد، در خانه ماندن افراد سالمند لازم است.
وی با بیان این كه مركز درمان در منزل امداد جهاد دانشگاهی علوم پزشكی شهید بهشتی دارای مجوز از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی است، اظهار داشت: این مركز خدمات اعزام پزشك عمومی و متخصص، انجام تمام خدمات پرستاری و پزشكی، نمونه گیری و انجام تمام امور آزمایشگاهی، فیزیوتراپی، كاردرمانی و گفتار درمانی و… را به صورت شبانه روزی، حتی در روزهای تعطیل ارائه می دهد.

خدمات تشخیصی
فرهنگ سردرودی با اشاره به جزئیات ارائه خدمات تشخیصی، اظهار نمود: در مركز درمان در منزل “امداد” اپراتور با گرفتن شرح حال مختصر و اطلاعات هویتی، پزشك مناسب برای ویزیت را هماهنگ كرده و به اطلاع بیمار می رساند و پزشك ضمن رعایت اصول حفاظت شخصی همچون داشتن ماسك و دستكش در منزل حضور می یابد و ضمن ویزیت و ارزیابی بیمار، آزمایش های اولیه را كه برای تشخیص ابتدایی بیماری ضروری می باشد، درخواست می دهد.
وی با اشاره به شرایط انجام تست كرونا در منزل، افزود: در صورت تمایل افراد برای انجام تست اختصاصی كرونا این خدمت توسط مركز درمان در منزل “امداد” با كمترین درصد خطا انجام می شود و نمونه ها در مجهزترین آزمایشگاه های دارای مجوز وزارت بهداشت و انستیتو پاستور با نظارت متخصصان ویروس شناسی، ژنتیك، پاتوبیولوژیست و… بررسی ونتایج آزمایش ها در كوتاه ترین زمان ممكن برای فرد و پزشك معالج ارسال می شود.

اجاره تجهیزات پزشكی موردنیاز بیماران كرونایی
مدیر مركز درمان در منزل “امداد” با بیان این كه افراد مبتلا به ویروس كرونا در صورت نیاز به هرگونه تجهیزات پزشكی در منزل می توانند تجهیزات مورد نیاز را از این مركز دریافت نمایند، اشاره كرد: بیماران كرونایی به سبب درگیری ریوی و بروز مشكلات تنفسی، ممكنست به دستور پزشك به تجهیزات پزشكی همچون ارسال دارو، ونتیلاتور، اكسیژن ساز و كپسول اكسیژن نیاز داشته باشند. بیمارانی كه مراحل درمان خودرا در منزل و در قرنطینه خانگی سپری می كنند، در صورت نیاز به هرگونه تجهیزات پزشكی می توانند با مركز خدمات تخصصی درمان در منزل امداد تماس گرفته و تجهیزات مورد نیاز را در منزل دریافت نمایند.

خدمات مشاوره تلفنی در منزل
وی با بیان این كه یكی از راهكارهای مناسب برای كاهش مراجعات بیمارستانی در ایام كرونایی، بهره مندی از مشاوره تلفنی و تصویری است، اشاره كرد: باتوجه به این كه خیلی از نیازهای پزشكی بیماران با ارائه یك مشاوره تلفنی با كیفیت برطرف شده و نیاز به مراجعه حضوری در مراكز درمانی كاسته می شود، در این راستا مركز درمان در منزل “امداد” برای كامل كردن پكیج كرونایی خود، خدمات مشاوره تلفنی را برای هموطنان در هر جای ایران به خدمات خود افزوده است.
بنا بر اعلام روابط عمومی جهاد دانشگاهی، او در آخر اشاره كرد: برای بهره مندی از مشاوره پزشكی و خدمات درمان در منزل توسط بهترین متخصصان حوزه های مختلف پزشكی با كمترین هزینه، با شماره ۷۲۱۰۳ تماس بگیرند و ضمن دادن شرح حال به اپراتور مركز، راهنمایی لازم برای دریافت خدمات مشاوره ای را دریافت نمایند.

منبع: