معاون فرهنگی جهاددانشگاهی قم: مراكز آموزش خصوصی در توسعه كسب و كار، حمایت می خواهند

به گزارش ربات كشاورز قم معاون فرهنگی جهاددانشگاهی قم اظهار داشت: در شرایطی كه كشور درگیر ویروس كروناست، مراكز آموزش خصوصی در توسعه كسب و كار، نیاز به حمایت دارند و باید برای آنها، سازوكارهایی را تعریف كرد تا بتوان در فضای مجازی به آموزش و كسب و كار، جهت بخشید.
علی حسینی در نشست كمیته اطلاع رسانی و مدیریت جو روانی ستاد مبارزه با كرونا در سالن شهید آوینی اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم اظهار داشت: در فاصله گذاری هوشمند باید تعاریف مناسبی برای كلیدواژه ها در نظر گرفت و این طرح را به خوبی در جامعه تبیین كرد.
معاون فرهنگی جهاددانشگاهی قم اضافه كرد: رسانه ها، ظرفیت مهمی در فرهنگ سازی هستند و ما به توسعه دانش رسانه ای در مقابله با كرونا نیاز داریم.
وی بیان كرد: فاصله گذاری اجتماعی هوشمند، دروازه ورود به دوران پساكروناست و باید بیش از این بر روی این طرح كار شود و جایگاه اصناف و كسب و كارها نیز در این طرح به خوبی تبیین و ابهامات رفع گردد.
حسینی اشاره كرد: همین طور در صنوف و كسب و كارها، مراجعه كننده و مشتریانی داریم و هنوز برای حضور ارباب رجوع و پیش گیری از شیوع كرونا، سازوكار مناسبی تعریف نشده است.
وی عنوان كرد: تولید محتوا و طراحی هشتك های مناسب برای مقابله با كرونا، گام مهمی در فرهنگ سازی و جریان سازی است و باید به آن بها داد.
معاون فرهنگی جهاددانشگاهی قم اظهار داشت: برای استان قم باید تقویم محتوایی به جهت مدیریت فضای مجازی و اطلاع رسانی مناسب صورت بگیرد كه این تقویم محتوایی ناظر بر تقویم ملی و مذهبی كشور است و در آن مناسبت های مختلف و اعیاد و آئین ها دیده شود.
وی اشاره كرد: یك سری از مشاغل، متولی خاصی ندارند و در وضعیت شیوع كرونا، متضرر شدند، همانند مراكز آموزش خصوصی كه هنوز برای كسب و كار و كارهای آموزشی شان، تصمیم گیری نشده است.
حسینی بیان كرد: در شرایطی كه كشور درگیر ویروس كروناست، مراكز آموزش خصوصی در توسعه كسب و كار، نیاز به حمایت دارند و باید برای آنها، سازوكارهایی را تعریف كرد تا بتوان در فضای مجازی به آموزش و كسب و كار، جهت بخشید.

منبع: