دکتر طیبی: سازمان دانشجویان باید نماد فعالیتهای دانشجویی جهاددانشگاهی باشد

ربات کشاورز: رئیس جهاد دانشگاهی در چهل و دومین جلسه ی شورای مرکزی سازمان دانشجویان با اشاره به اینکه می توان با نیروهای دانشجویی کارهای بزرگ انجام داد، اظهار داشت: سازمان دانشجویان باید نماد فعالیتهای دانشجویی جهاددانشگاهی باشد.
به گزارش ربات کشاورز به نقل از ایسنا، چهل و دومین جلسه شورای مرکزی با حضور دکترحمیدرضا طیبی(رئیس جهاددانشگاهی)، دکترعیسی علیزاده (معاون فرهنگی این نهاد)، مهدی عباسی (سرپرست سازمان دانشجویان) و سایر اعضای شورای مرکزی سازمان در حوزه ریاست جهاد دانشگاهی برگزار گردید.
دکترحمیدرضا طیبی، رئیس جهاددانشگاهی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص انجام فعالیتهای گزین در جهاد دانشگاهی اظهار داشت: فعالیتهای سازمان دانشجویان باید گزین و خاص، ولی با اثرگذاری بالا و نفوذ در میان دانشجویان و جوانان باشد.
عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی پشتیبانی از محرومان را بخشی از رسالت اجتماعی جهاددانشگاهی دانست و خاطرنشان کرد: محرومیت زدایی از وظایف سازمان دانشجویان بوده ولی باید در نظر داشته باشیم که در این راه صرفاً کارهایی شبیه کارهای ساختمانی انجام نشود، بلکه برای به ثمرنشستن اردوهای جهادی، باید امور زیرساختی مد نظر باشد.
دکتر عیسی علیزاده هم در این نشست بر اهمیت فعالیتهای سازمان دانشجویان در رونق بخشی به فضای فعالیت فرهنگی ـ دانشجویی در دانشگاه ها تاکید کرد.
مهدی عباسی، سرپرست سازمان دانشجویان هم ضمن عرضه گزارشی از فعالیت ها و برنامه های آتی سازمان، بر ایجاد، گسترش و تعمیق شبکه دانشجویی جهاد دانشگاهی نشست مجازی با دبیران کانون های دانشجویی سازمان در سرتاسر کشور، مطالعه و شناسایی رویدادهای نوین دانشجویی دانشگاه های جهان، برگزاری یک اردوی ملی محرومیت زدایی، راه اندازی دیده بان محرومیت، تأسیس اندیشکده دانشجویی، تأسیس مرکز فرهنگی ـ دانشجویی مفاخر ایران و جهان اسلام، تأسیس مرکز فرهنگی ـ دانشجویی مهرباران، تأسیس مرکز فرهنگی ـ دانشجویی بازی های خلاق، تأسیس خانه بازی دانشجویان، اجرای مدل آنلاین عضویت در سازمان دانشجویان، شروع به کار شبکه متخصصان جهادی در سالگرد جهاد دانشگاهی، برگزاری همایش علمی بزرگداشت آیت الله فاطمی نیا، برگزاری همایش علمی بزرگداشت شهید قاسم سلیمانی، و تداوم فعالیتهای در رابطه با حوزه گفتگو، مناظره و آزاداندیشی بعنوان مهم ترین فعالیتهای سازمان اشاره نمود.
در این جلسه بعد از موافقت با درخواست تأسیس شعبه سازمان در دانشگاه علم و فرهنگ و دانشگاه تربیت مدرس، دو واحد زنجان و قم موافقت قطعی دریافت نمودند.
روسای واحدهای قم و زنجان هم از راه ویدئوکنفرانس، گزارشی از فعالیتهای شعبه سازمان دانشجویان در این دو واحد عرضه کردند.
طبق اعلام روابط عمومی جهادانشگاهی، در این نشست، معاونان فرهنگی واحدهای لرستان، خوزستان و هرمزگان که عضو شورای مرکزی سازمان دانشجویان هستند، به طرح دغدغه ها و دیدگاه های خود پرداختند.