ثبت پتنتی برای بهبود داروهای چشمی با فناوری نانو

به گزارش ربات کشاورز یک شرکت دارویی موفق به ثبت پتنت دارویی برای چشم با فناوری نانو شد.

به گزارش ربات کشاورز به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، برای رهایش داروهای حاوی مولکول های غیرقابل انحلال، فرمولاسیون نانویی عرضه شده که امکان رهایش دارو در قرنیه و بخش های دیگر چشم را فراهم می آورد. این فناوری به صورت پتنتی در بریتانیا به ثبت رسیده و انتظار می رود بزودی در آمریکای شمالی هم ثبت گردد.
شرکت دارویی تالک (TALLC) موفق به ثبت پتنت فناوری رهایش دارو معروف به SmartCelle شد، دارویی که با استفاده از فناوری نانو توسعه یافته و برای درمان بیماری های چشم استفاده می شود.
این شرکت دارویی از ترکیبات مولکولی جدیدی برای معالجه التهاب های حاد و مزمن چشم استفاده می نماید. تالک اخیرا اعلام نموده است که دفتر مالکیت های فکری بریتانیا (IPO) پتنت جدید این شرکت را به شماره GB۲۵۶۱۰۰۹ به ثبت رسانده است.
این پتنت با عنوان بلوک کوپولیمرهای غیریونی و ترکیبات دارویی به ثبت رسیده است. این نخستین پتنت از فناوری مایسل SmartCelle است که به ثبت می رسد، پتنتی که در آن از فناوری نانو استفاده شده است.
GB۲۵۶۱۰۰۹ حاوی اطلاعات مربوط به ترکیبات شیمیایی پلیمرهای SmartCelle است که روش ساخت این مواد و توانایی آنها در تشکیل مایسل های پویای حاوی دارو با ابعاد ۲۰ تا ۳۰ نانومتر در این پتنت ذکر شده است.
فرمولاسیون SmartCelle حاوی چندین داروی ضدالتهاب است.
دیمون اسمیت، مدیرعامل شرکت تالک می گوید: این نخستین پتنت مربوط به فناوری SmartCelle است که ثبت آن باعث افزایش تعداد پتنت های ما شده و ما انتظار داریم که بزودی در آمریکا شمالی هم به ثبت برسد. SmartCelle یک فناوری ویژه برای رهایش مولکول هایی است که نامحلول هستند و باید به قرنیه برسند. در واقع این فناوری برای رهایش داروهای حاوی مواد غیرقابل انحلال به داخل قرنیه ساخته شده است و امکان دسترسی به پشت چشم را فراهم می آورد.
اسمیت اضافه کرد: التهاب مزمن، ریشه خیلی از شرایط دردناک و تهدید کننده بینایی است که امروزه چشم پزشکان با آن به صورت فزآینده ای مواجهند.