با انعقاد تفاهمنامه ای؛ شرکت های دانش بنیان و خلاق ضمانت نامه تامین مالی دریافت می کنند

ربات کشاورز: تفاهم نامه ای بین معاونت علمی و صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک در امتداد تسهیل روند تامین مالی شرکتهای دانش بنیان، فناور و خلاق منعقد شد.

به گزارش ربات کشاورز به نقل از معاونت علمی و فناوری تفاهم نامه همکاری میان معاونت علمی و صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک منعقد شد تا روند تامین مالی شرکت های دانش بنیان، فناور و خلاق تسهیل شود.
امضای این تفاهم نامه می تواند بستری را فراهم آورد تا شرکت های دانش بنیان، دسترسی بهتری به خدمات مالی و بانکی داشته باشند.
این تفاهم نامه به امضای حسین اسفندیاری معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و محمد حسین مقیسه مدیر عامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک رسید.
حسین اسفندیاری معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در مراسم امضای این تفاهم نامه اظهار داشت: باتوجه به حوزه فعالیت این صندوق که صنایع کوچک را شامل می شود، امیدوار هستیم این همکاری مشترک به افزایش ارائه خدمات مالی به زیست بوم نوآوری کشور، منتهی شود.
وی بیان کرد: باتوجه به این مسئله که بیشتر دارایی شرکت های دانش بنیان و فناور از نوع نامشهود است، این شرکت ها در ستاندن تسهیلات از بانک ها با چالش مواجه می شوند. بنا بر این شرکت های دانش بنیان و فناور، نیازمند پشتیبانی و حمایت صندوق های ضمانت دولتی هستند.
معرفی خدمات به شرکت های دانش بنیان
همچنین روح الله استیری مدیرکل دفتر توسعه کسب و کار بین الملل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز ضمن اشاره به اهمیت ارتقاء ابزارهای مالی، اظهار داشت: بر طبق این تفاهم نامه، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تلاش می کند تا ضمن معرفی خدمات صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک به شرکت های دانش بنیان، زمینه استفاده این شرکت ها از خدمات صندوق را فراهم آورد.

منبع: