دعوت از فعالان صنایع خلاق فرهنگی برای استقرار در پارك ملی علوم

شركت ها و هسته های نوآور و خلاق در حوزه صنایع خلاق فرهنگی برای استقرار و جذب در پارك ملی علوم، فناوری های نرم و صنایع فرهنگی فراخوانده شدند.
به گزارش ربات کشاورز به نقل از ایسنا، برای استقرار شرکت ها و استارتاپ های خلاق و فرهنگی در پارک ملی علوم، فناوری های نرم و صنایع فرهنگی، فراخوانی از جانب این نهاد منتشر گردید و شرکت ها، هسته های دانشگاهی و نوآور و دیگر فعالان و استارتاپ های خلاق فعال در حوزه صنایع خلاق و فرهنگی می توانند برای استقرار در این محیط، درخواست خویش را ثبت کنند.
فعالان حوزه صنایع خلاق و فرهنگی فعال در حوزه هایی مانند گردشگری، صنایع دستی، نقاشی، طراحی، مجسمه سازی، طراحی صنعتی، معماری، عکاسی، گرافیک، موسیقی، مد و پوشاک، رسانه، بازی های رومیزی، تبلیغات، هنرهای نمایشی، فیلم و ویدئو، اشیای هنری و عتیقه جات، انتشارات و بسته بندی، می توانند از امکانات این مرکز بهره مند شوند.
استفاده از امکانات و زیرساخت های مشترک در چارچوب فضای اداری، سالن های همایش، اتاق های جلسات و کتابخانه تخصصی، بخشی از مزیت های استقرار در این محیط را شامل می شود.
برگزاری دوره های آموزشی، خدمات مشاوره ای مالی، حقوقی، فنی، مدیریتی، فرهنگی، هنری، عارضه یابی و کسب وکار و ایجاد بسترهای لازم جهت ارتباط با مؤسسات و افراد سرمایه گذار در داخل و خارج کشور، همچون دیگر خدماتی است که به شرکت ها و استارتاپ های خلاق و فرهنگی در این مرکز عرضه می شود.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی، همینطور این شرکت ها و هسته های خلاق می توانند از ارتباطات ایجادشده با سازمان ها، وزارتخانه ها و نهادهای دولتی و غیردولتی در رابطه با صنایع فرهنگی، بهره مند شوند. تسهیل ارتباط با نیروی متخصص و جوان دانشگاهی و تأمین نیروی کار باتجربه در عرصه صنایع فرهنگی، دیگر امتیاز حضور در این مرکز است.
تسهیل دسترسی به بازار، امکان مشارکت در پروژه های پیشران پارک، ارتباط با شبکه ملی جهاد دانشگاهی( پارک ها، مراکز رشد و… ) و سایر مزایای قانونی در رابطه با شرکت های مستقر در پارک های علم و فناوری، همچون دیگر خدماتی است که به شرکت ها و استارتاپ های مستقر عرضه می شود.

منبع: