آزمایشگاه کرونا جهاد دانشگاهی بوشهر به بهره برداری رسید

به گزارش ربات کشاورز بوشهر آزمایشگاه کووید-۱۹ دفتر جهاددانشگاهی در دانشگاه علوم پزشکی با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان و بعنوان دومین آزمایشگاه کرونا در مرکز استان در سومین روز از هفته دولت راه اندازی شد.
رئیس جهاد دانشگاهی کشور عصر امروز در آیین افتتاح آزمایشگاه تشخیص کرونا جهاد دانشگاهی بوشهر با تسلیت به مناسبت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان عنوان کرد: در بازدیدهایی که از استان بوشهر انجام داده بودیم اعلام کردیم که مجموعه توانمندی های جهاد دانشگاهی آماده است تا در جهت توسعه و خدمت رسانی به مردم عزیز استان بوشهر قرار بگیرد.
حمیدرضا طیبی اضافه کرد: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر حمایت های خوبی را با در اختیار قرار دادن فضا و برخی تجهیزات موردنیاز انجام داد، همینطور هزینه های بازسازی مجموعه و بعضی از تجهیزات موردنیاز دیگر هم توسط جهاددانشگاهی تأمین شد. ما هم قول داده ایم که کیت تشخیص کرونا را به میزان موردنیاز در اختیار مجموعه قرار دهیم.
وی تصریح کرد: در دیداری که با متخصصان و متولیان درمان استان بوشهر داشتیم، عنوان شد که در سایر حوزه ها مثل درمان ناباروری و سرطان پستان و سایر زمینه ها هم می توانیم و علاقمند هستیم با دانشگاه علوم پزشکی همکاری داشته باشیم. دکتر کشمیری پیشنهاد کردند آزمایشگاه ژنتیک هم در استان بوشهر راه اندازی شود که ان شالله بررسی خواهد شد.
رئیس جهاد دانشگاهی تصریح کرد: از آغاز انتشار کرونا در کشور چین، محققین جهاد دانشگاهی اعلام نمودند که یقینا به سایر کشورها هم سرایت می کند و بر روی تولید کیت تشخیص کار شد و به محض اعلام نخستین موارد مثبت در ایران، خیلی زود کیت جهاد دانشگاهی آماده شد و جهت آزمایش به پاستور ارسال گردید که بعد از تایید در چارچوب یک شرکت دانش بنیان کار تولید آن شروع شده است.