طرح جیکو، پاسخی به نیاز اشتغال دانشجویان و تامین نیروی کار شرکت ها

ربات کشاورز: پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، با بهره گیری از ظرفیت خود، یعنی بهره گیری از شرکت های فناور عضو توانسته با اجرای طرح «جیکو» در امتداد ایجاد فضایی عملی و اشتغال زایی دانشجویان در حین تحصیل و توانمندسازی آنان گام بردارد.
به گزارش ربات کشاورز به نقل از ایسنا، طرح جیکوی ( Job In Company) پارک علم و فناوری دانشگاه تهران همان طرح اشتغال دانشجویان دانشگاه تهران در شرکت های عضو پارک علم و فناوری دانشگاه تهران است.
خلاء اطمینان از شغل برای آینده یکی از معضلات اصلی برای نسل جوان کشور بعد از قبولی در کنکور و راهیابی به دانشگاه، است. فاصله میان آموخته های دانشگاهی و واقعیت کسب و کار، تمرکز بیشتر آموزش های دانشگاهی بر موضوعات نظریه و آکادمیک و فقدان تجربه کاری همچون علل اصلی این چنین دغدغه هایی است.
به همین دلیل پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، با بهره گیری از ظرفیت خود، یعنی بهره گیری از شرکت های فناور عضو توانسته در امتداد ایجاد فضایی عملی و اشتغال زایی دانشجویان در حین تحصیل و توانمندسازی آنان گام بردارد.
طرح جیکو در امتداد تبدیل شدن به دانشگاه کارآفرین و ایجاد فرصت های شغلی به وجود آمده است. جیکو پاسخی به نیاز اشتغال دانشجویان و تامین نیروی کار شرکت هاست. از اهداف طرح جیکو می توان هدایت دانشگاه به سمت دانشگاه کارآفرین، زمینه سازی ایجاد اشتغال برای دانشجویان، آشنایی دانشجویان با فضای کار واقعی، ترویج فرهنگ کارآفرینی، دسترسی سهل به نیروی کار دانشی برای شرکت ها و ایجاد شبکه ارتباطی بین دانشجویان و شرکت ها اشاره نمود.
علاقه مندان می توانند بوسیله سامانه جیکو در سایت پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در این طرح ثبت نام کنند.

منبع: