آموزش های جهاد دانشگاهی تبدیل به شغل می شود

بوشهر رئیس جهاد دانشگاهی استان بوشهر عنوان کرد: همه می دانیم که کشور ما با مشکل اشتغال دست و پنجه نرم می کند. در همین راستا و با هدف ایجاد شغل در مراکز آموزش جهاد دانشگاهی استان بوشهر به بیشتر از ۲۸ هزار نفر آموزش عرضه شده است.
علی احمدی زاده در نشست با مدیرکل بهزیستی استان بوشهر اظهار نمود: آموزش هایی در حوزه های پزشکی، مدیریت، فنی مهندسی، فناوری اطلاعات، هنر و معماری همچون تکنیسین داروخانه، فوریت های پزشکی، تربیت مدرس ابتدایی و دستیار دندانپزشک و مهارت های هفت گانه کامپیوتر… که به راحتی تبدیل به شغل می شود.
وی عنوان کرد: از سال قبل نخستین طرح در ارتباط با اشتغال تحت عنوان توانمندسازی زنان سرپرست خانوار توسط جهاد دانشگاهی در استان بوشهر اجرا شد که الان مراحل پایانی را می گذراند. در این طرح آموزش و عرضه مهارت، توانمندسازی جامعه هدف، عرضه تسهیلات، اتصال به بازار، و فروش محصول انجام می شود.
رئیس جهاد دانشگاهی بوشهر اضافه کرد: همینطور در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی با الگوی نوین که ثبت نام آن در استان شروع شده است آمادگی پوشش جامعه هدف سازمان بهزیستی از آموزش و توانمندسازی تا تولید محصول و اتصال به بازار را در دبیرخانه مشاغل خانگی استان داریم.
به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان بوشهر، احمدی زاده با اشاره به لزوم راه اندازی آزمایشگاه تشخیص ژنتیک در استان بوشهر اظهار داشت: با همکاری و همراهی استانداری بوشهر و سازمان برنامه و بودجه استان امیدواریم بتوانیم تا آخر سال جاری این آزمایشگاه را به صورت مشترک و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به مرحله راه اندازی برسانیم.

این مسئول تصریح کرد: تدوین سندهای اجتماعی مانند سند توسعه و یا سند ارتقاء وضعیت زنان و خانواده به منظور کاهش صدمه های اجتماعی با برش شهرستانی، تدوین سند اجتماعی استان و سند عوامل موثر بر بیکاری در استان و همینطور در حوزه ی پژوهش اجتماعی با استفاده از تیم های تخصصی جامعه شناس همچون اقدامات مهم جهاد دانشگاهی در استان بوشهر بوده است.
وی با اشاره به آموزش های ضمن خدمت برگزار شده توسط جهاد دانشگاهی اظهار داشت: در جهت بهره وری و توانمندی پرسنل و کارمندان دولت از زمان راه اندازی جهاددانشگاهی در استان بوشهر با عقد تفاهم نامه و قرارداد با بیشتر از ۳۰ دستگاه اجرایی، موفق به برگزاری بیشتر از ۳۰۰ دوره آموزشی کاربردی مورد نیاز برای بیشتر از ۵۰۰۰ نفر از کارکنان دولت در سازمان ها و ادارات با استانداردهای ملی و بین المللی و استفاده از اساتید مجرب داخل و خارج از استان شده ایم.
گفتنی است در انتها این نشست تفاهم نامه گسترش همکاری در حوزه های آموزشی، پژوهشی و… درخلال اداره کل بهزیستی و جهاد دانشگاهی استان بوشهر منعقد شد.