سرپرست فرمانداری محلات: استفاده از شیوه های نوین تجارت، از عوامل موفقیت طرح توسعه مشاغل خانگی خواهد بود

به گزارش ربات کشاورز مرکزی سرپرست فرمانداری محلات ابراز امیدواری کرد که طرح توسعه ملی مشاغل خانگی بتواند بخشی از مشکلات اشتغال شهرستان را رفع کند و اضافه کرد: با آموزش و توانمندسازی افراد و اتصال آنها به بازار و آموزش شیوه های نوین تجارت، همچون تجارت الکترونیک می توان اجرای موفقیت آمیز این طرح را شاهد بود.
محمدرضا ناظری در حاشیه افتتاح دبیرخانه طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در شهرستان محلات، با اشاره به اینکه توسعه اشتغال و رفع معضل بیکاری یکی از مهمترین دغدغه های تمام دولت ها بوده و هست، اضافه کرد: در ماه های اخیر طی تفاهم ای درخلال وزارت تعاون و جهاد دانشگاهی کشور طرحی تحت عنوان توسعه مشاغل خانگی تنظیم شده که با رویکرد آموزش محوری اجرا می شود.
وی اظهار نمود: در چارچوب این طرح برخی مشاغل مشخص شده و آموزش هایی به واجدین شرایط که متقاضی شرکت در طرح هستند، عرضه می شود. شهرستان محلات بعنوان دبیرخانه این طرح در جنوب شرق استان مرکزی در نظر گرفته شده و شهرستان های دلیجان، محلات و خمین زیرمجموعه این دبیرخانه هستند.
ناظری بر ضرورت توجه به مباحث تکمیلی در این طرح و در نظر گرفتن مشوق هایی برای شرکت کنندگان در طرح تصریح کرد و اظهار داشت: امید است در وانفسای بیکاری این طرح باری از مشکلات خیلی از خانواده ها که درد بیکاری در آنها موج می زند بردارد.
ناظری اظهار نمود: این طرح کم هزینه است و می تواند در توسعه اقتصادی خانواده ها موثر واقع شود و کسانی که در این طرح شرکت می کنند، اگر همت داشته باشند می توانند به موفقیت دست یافته و شغلی پایدار را بریا خود ایجاد کنند.
وی با اشاره به اینکه تاکنون۷۰ نفر در شهرستان محلات در این طرح ثبت نام کرده اند، اضافه کرد: این تعداد کم است و باید تبلیغات بیشتری در مورد این طرح صورت بگیرد تا محلات هم بتواند از مزایای این طرح به خوبی بهره مند شود.

منبع: