سبزی: توزیع عادلانه خدمات و امکانات زمینه ساز توسعه فعالیت جهاددانشگاهی در شهرستان هاست

به گزارش ربات کشاورز مرکزی نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: توزیع عادلانه خدمات و امکانات زمینه ساز دستیابی به توسعه کارهای جهاددانشگاهی در شهرستان هایی نظیر ساوه و زرندیه است.

حجت الاسلام محمد سبزی امروز چهارشنبه ۲۱ آبان ماه در دیدار با معاون هماهنگی و امور مجلس جهاددانشگاهی که در دفتر نماینده مجلس ساوه برگزار شد، به موقعیت های ویژه شهرستان ساوه و مزیت های فراوانی که به سبب نزدیکی به پایتخت دارد اشاره نمود و اضافه کرد: جهاددانشگاهی بعنوان یک نهاد انقلابی و خلاق می تواند با بهره گیری از ظرفیت های جمعیتی، مزیت صنعتی و کشاورزی این منطقه بعنوان قطب صنعت و کشاورزی استان و کشور در عمل به رسالت و ماموریت های خود، موفق و موثر عمل کند.

وی با تاکید بر توزیع متوازن و عادلانه اعتبارات و امکانات بیان کرد: فعالیت جهاددانشگاهی در ساوه با یک ساختمان استیجاری هزینه بردار در شان این شهرستان نیست و لازم است تا با تزریق اعتبارات و حمایت مسئولان ساختمان اداری مستقلی به مالکیت این نهاد درآید تا کارهای آن با تامین زیرساخت های لازم شتاب گیرد.

این نماینده مردم در خانه ملت اضافه کرد: اگر بخواهیم برای آینده جهاددانشگاهی اهداف توسعه ای تدوین و اجرائی نماییم باید یک چشم انداز در قالب برنامه پیشنهادی عملیاتی و تدوین شود و امیدواریم برنامه های پیشنهادی ظرف مدت ۲۰ روز آینده آماده و در نشستی با حضور رئیس جهاددانشگاهی و استاندار مرکزی مورد بحث و بررسی قرار گیرد و در نهایت به تصمیم گیری و تصمیم سازی منجر شود تا به توسعه کارهای جهاددانشگاهی در ساوه ختم شود.

وی با اشاره به واگذاری قطعه زمینی برای راه اندازی ساختمان اداری و فضای فیزیکی جهاددانشگاهی در ساوه از ۱۰ سال پیش اظهار داشت: تعیین تکلیف راه اندازی ساختمان جهاددانشگاهی از مهمترین محورهای برنامه پیشنهادی است و معتقدیم با فضای استیجاری و هزینه بردار نمی توان کارهای این نهاد را در شهرستان ساوه توسعه داد.

حجت الاسلام سبزی در ادامه با اشاره به کاهش اعتبارات شهرستان ساوه در نتیجه اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده در برنامه ششم توسعه اظهار نمود: هم اکنون ساوه سالانه بیش از ۹۰۰ میلیارد تومان درآمد مالیاتی و ارزش افزوده دارد و با اجرای قانون برنامه ششم توسعه که برای شهر درآمدزایی نظیر ساوه ناعادلانه است، معین نیست چه میزان از این درآمد سالانه در شهرستان هزینه می شود.

وی اشاره کرد: الان به دنبال ارائه طرحی در مجلس شورای اسلامی هستیم تا با اصلاح این قانون برای شهرهایی نظیر ساوه که در حق آنها اجحاف شده است میزان اعتبارات را افزایش دهیم که با افزایش میزان اعتبارات قسمتی از نیاز مالی نهادهایی نظیر جهاددانشگاهی تامین خواهد شد.

وی اشاره کرد: ساوه و زرندیه پذیرای جمعیت سرریز پایتخت بوده و از مشکلات خاصی برخوردار می باشند و باید نگاه ویژه ای نسبت به این منطقه با افزایش میزان تخصیص اعتبارات شود تا جایگاه این منطقه باتوجه به مزیت های بالقوه آن ارتقاء یابد.

در ادامه معاون استاندار و فرماندار ساوه نیز اظهار داشت: توزیع خدمات و امکانات جهاددانشگاهی در شهرستان ساوه عادلانه نبوده است و ساوه به نسبت جمعیت در حوزه زیرساخت ها عقب تر است.

علی میرزایی اضافه کرد: باید کمک نماییم که فضای فیزیکی برای جهاد دانشگاهی راه اندازی و فعالیت این مرکز از حالت استیجاری بیرون رود و امید است در نشستی با رئیس جهاد دانشگاهی کشور برای تعیین تکلیف زمین واگذاری شده جهت راه اندازی یک فضای فیزیکی مناسب تصمیم گیری نماییم.

وی با اشاره به فعالیت ۱۷ مجموعه دانشگاهی غیرانتفاعی در ساوه اظهار نمود: جهاددانشگاهی ساوه از ظرفیت بالایی برخوردارست اما به سبب ضعف در زیرساخت ها به ویژه ساختمان استیجاری نمی تواند با ظرفیت حداکثری در امتداد انجام ماموریت های این نهاد انقلابی فعالیت کند.

منبع: