نماینده اقلید در دیدار رئیس جهاد دانشگاهی فارس: جهاددانشگاهی در هرعرصه ای موفق عمل کرده است

به گزارش ربات کشاورز فارس نماینده مردم شهرستان اقلید در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: جهاددانشگاهی در هر عرصه ای که ورود و فعالیت کرده، عملکرد موفقی از خود برجای گذاشته است.
مسلم صالحی در دیدار با رئیس جهاددانشگاهی استان فارس، اظهار داشت: شهرستان اقلید از ظرفیت های مناسبی در حوزه های مختلف خصوصا کشاورزی، گیاهان دارویی و گردشگری برخوردارست.
او با تاکید براینکه اقلید توانمندترین شهرستان در حوزه گیاهان دارویی است، اظهار داشت: امروز شاهد فعالیت بخش خصوصی در تولید گل محمدی هستیم، به طوریکه مزرعه ۱۰۰ هکتاری به وجود آمده با سرمایه گذاری بخش خصوصی تولیدکننده مرغوب ترین انواع گل محمدی است.
صالحی با اشاره به ظرفیت های بالقوه اقلید در زمینه کشت زعفران و گیاه شیرین بیان، اشاره کرد: شستا برای سرمایه گذاری در تولید و فرآوری شیرین بیان ورود کرده است.
نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی با اعلان اینکه این شهرستان در زمینه گردشگری نیز ظرفیت های خوبی دارد اما به سبب شیوع کرونا، حالا این بخش جذابیت کوتاه مدت ندارد، اظهار داشت: در حوزه صنایع دستی هم حسن آباد اقلید در تولید فرش دست باف، شهرت دارد و با برنامه ریزی می توان این ظرفیت را بیشتر معرفی نمود.
صالحی با اعلان اینکه آماده حمایت کامل از توسعه کارهای جهاددانشگاهی در شهرستان اقلید است، اظهار داشت: تلاش خودرا برای ارتقاء همکاری و حمایت لازم از جهاددانشگاهی و توسعه کارهای این نهاد در اقلید به کار خواهم بست.

منبع: