پیش گیری از سرماخورگی با مصرف سرخارگل

ربات کشاورز: سرخارگل (اکیناسه) یکی از مهم ترین گیاهان دارویی است که از فرآورده های آن برای درمان عفونت ها، سرماخوردگی، گلودرد و انواع بیماریهای کوچک و بزرگ استفاده می شود.

به گزارش ربات کشاورز به نقل از ایسنا، سرخارگل توانایی بدن انسان برای مقاومت در مقابل عفونت و مسمومیت را تقویت می کند. این خاصیت دارویی و درمانی سرخارگل، بارها به روش علمی و چاپ مقاله تایید شده است.

دکتر غفارزادگان متخصص نانوفناوری دارویی و سرپرست پژوهشکده گیاهان دارویی درباب خواص سرخارگل اظهار داشت: طبق تحقیقات صورت گرفته سرخارگل همین طور بعنوان محرک دستگاه هاضمه و تصفیه کننده عالی خون مورد استفاده قرار می گیرد بدین صورت که این گیاه قدرت بدن برای نابودی عوامل بیماری زا را افزایش داده و رفتارهای ایمنی بدن مانند بیگانه خواری را تقویت و تحریک می کند و از این طریق خون را تصفیه می کند.

وی درباب مصرف این گیاه عنوان نمود، در مسمومیت خونی و مسمومیت غذایی می توانید دوزهای بزرگ سرخارگل را به صورت ۴۰ قطره یا ۴ کپسول هردوساعت یک دفعه به صورت خوراکی مصرف کنید. پس باتوجه به این که فرآورده دارویی سرخارگل از پشتوانه محکمی برگرفته از تحقیقات آزمایشگاهی و بالینی برخوردارست و هزاران پزشک امروزه آنرا برای درمان تعداد زیادی از بیماریهای عفونی تجویز می کنند از آشنایی با خواص و مصرف آن غافل نشوید.

سرپرست پژوهشکده گیاهان دارویی، همین طور درباره خواص درمانی و کاربردهای این گیاه، اشاره کرد: مطالعات نشان می‎دهد که اکیناسه و ترکیبات روی سیستم ایمنی فاگوسیتی اثر دارد، اما روی سیستم ایمنی اختصاصی اثر ندارد، امروز اکیناسه برای عفونت‎های باکتریایی، ویروسی و قارچی به کار می رود. همین طور بومیان آمریکا از اوایل قرن ۱۷ میلادی از این گیاه برای درمان مارگزیدگی بیماری‎های لثه و دهان، سرماخوردگی استفاده می‎کرده‎اند.

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده گیاهان دارویی، غفارزادگان از گیاه سرخارگل بعنوان یکی از مهم‎ترین گیاهان دارویی که در جهان مطرح است و کشت آن به صورت فزاینده‎ای درحال بالا رفتن است، نام برده و اشاره کرد: از آنجائیکه این گیاه خاصیت تقویت سیستم ایمنی بدن و ضد ویروس‎ دارد، در درمان بسیاری بیماری‎های ویروسی می‎توان از آن بهره برد و امروزه بعنوان کاندیدای درمان بیماری ایدز مطرح است.

منبع: