تولید زیردریایی کنترلی سازگار با جی پی اس

ربات کشاورز: پژوهشگران برای نخستین بار موفق به تولید نوعی زیردریایی کوچک کنترل ازراه دور شده اند که در زیر آب نیز با بهره گیری از جی پی اس قابل ردیابی است.

به گزارش ربات کشاورز به نقل از نیواطلس، شناسایی مسیر حرکت زیردریایی ها در زیر آب باتوجه به ناسازگاری سیستم موقعیت یابی جی پی اس کار دشواری است. اما برای نخستین بار زیردریایی تولید شده که با فناوری جی پی اس سازگار بوده و حتی می توان آنرا بر روی نقشه گوگل نیز رصد کرد.
این زیردریایی کنترل ازراه دور که توسط شرکت کانادایی دیپ تریکر تولید شده، Revolution NAV نام دارد و به صورت بی سیم به اپراتوری در خشکی مرتبط می شود. این زیردریایی دارای شش موتور پیش برنده (دو عمودی و چهار افقی) است و می تواند به عمق حداکثر ۳۰۵ متری آب فرو رفته و ویدئوهایی با کیفیت ۴K و ۳۰ فریم در ثانیه تهیه نماید.
چراغ های قدرتمند ال ای دی، یک بازوی رباتیک برای گرفتن اشیای مختلف و باتری لیتیومی شارژ شونده در عرض سه ساعت برای هشت ساعت استفاده از زیردریایی همچون امکانات آنست. زمانی که این زیردریایی به آب انداخته می شود، یک دستگاه مبدل پالس های صوتی نیز بر روی آب و در نزدیکی محل حرکت این زیردریایی قرار می گیرد. این مبدل پالس، ردگیری موقعیت جغرافیایی این زیردریایی را به صورت آنی ممکن می کند.
قیمت این محصول ۵۷ هزار دلار است و البته مدلی از آنکه فاقد قابلیت ردگیری با جی پی اس است، سی هزار دلار قیمت دارد.

منبع: