پهپاد کوچک تاشو ۴۵۰ کیلوگرم بار حمل می کند

به گزارش ربات کشاورز یک شرکت تجاری از تولید پهپادی به نام دراگون اچ اطلاع داده که توسط کاربران قابل مونتاژ است و با استفاده از آن می توان تا حداکثر ۴۵۴ کیلوگرم بار حمل کرد.

به گزارش ربات کشاورز به نقل از نیواطلس، یکی از نقاط ضعف پهپادها توانایی محدود آنها برای حمل بار سنگین است. اما پهپاد جدیدی که توسط شرکت ZM Interactive در سان فرانسیسکو ساخته شده با استفاده از بازوهای قدرتمند خود می تواند صدها کیلوگرم بار حمل کند.
بدنه این پهپاد از فیبرکربن ساخته شده و کاربران بر مبنای وزن بار در نظرگرفته شده برای حمل می توانند شش، هشت یا دوازده موتور آنرا فعال کنند. بازوهای این پهپاد که محل نصب پره های آن هم هست، قابل تازدن هستند تا حمل و نقل و قراردادن پهپاد مذکور در جعبه راحتتر شود.
مونتاژ و راه اندازی این پهپاد در عرض چند دقیقه امکان دارد و علاوه بر این می توان برخی تجهیزات اضافی را برای انجام اموری همچون خاموش کردن آتش، بذرپاشی، نقشه برداری سه بعدی و غیره بر روی آن نصب کرد.
یک مدل کوچک تر و ارزان تر از این پهپاد قادر به حمل ۶.۸ کیلوگرم بار برای مدت حداکثر ۳۵ دقیقه است. زمان ارائه و قیمت این پهپادها هنوز اعلام نشده است.

منبع: