نهمین دوره مسابقات مناظره دانشجویی در استان مرکزی شروع شد

مرکزی نهمین دوره طرح ملی مسابقات مناظره دانشجویی در استان مرکزی به صورت حضوری و با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی با تعداد محدودتری نسبت به دوره های قبل شروع شد.
به گزارش ربات کشاورز به نقل از ایسنا، مجتبی غلامی معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی استان مرکزی در آئین افتتاح این دوره از مسابقات، اظهار نمود: یکی از اشکالات کنونی جامعه امروزی، بحث و گفتگو و تبادل نظر و بیان دیدگاه ها و نبود گفتمان دانشجویی و بستر مناسب برای این گفتمان است و همواره یکی از دغدغه های مقام معظم رهبری بحث گفتمان دانشجویی و کرسی های آزاداندیشی و مناظرات بوده است.
وی اضافه کرد: مقام معظم رهبری در خیلی از جلسات در جمع مسئولین، نخبگان و دانشگاهیان تاکید داشته اند که باید مناظرات دانشجویی و کرسی های آزاداندیشی پیگیری و عملیاتی شود، بر همین مبنا جهاددانشگاهی بعنوان یک نهاد علمی، فرهنگی و دانشگاهی از سال ۹۰ با تهیه آئین نامه های این مسابقات، مبادرت به برگزاری این مسابقات در سطح دانشگاه های کشور کرده است که خوشبختانه استقبال بسیار خوبی از این مسابقات توسط دانشجویان به عمل آمده است.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی استان مرکزی خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین اهداف این مسابقه رشد و تقویت فرهنگ گفت و گو و تقویت تفکر خلاق و نقاد است. سال جاری با عنایت به شرایط ویژه دنیا و کشور که ناشی از انتشار ویروس کروناست، استقبال دانشجویان از این مسابقات کمرنگ تر شده که امیدواریم با از بین رفتن این ویروس بتوانیم شاهد تحرک بیشتر فضای دانشجویی و دانشگاهی و حضور پرشور دانشجویان در این مسابقات باشیم.
مدیرسازمان دانشجویان جهاددانشگاهی هم در این رابطه اظهار نمود: سالهای گذشته تعداد تیم های شرکت کننده در این مسابقات بالا بود، اما متاسفانه سال جاری به جهت شیوع کرونا و اعمال محدودیت ها، مسابقات با حضور تعداد محدودتری از شرکت کنندگان در حال برگزاری است.
علیرضا دارابی بیان نمود: در سطح کشور مسابقات به صورت مجازی برگزار شد، اما استان مرکزی بعنوان نخستین برگزارکننده حضوری مسابقات مناظره دانشجویی، رقابت های این دوره را با رعایت موازین بهداشتی برگزار کرد.

منبع: