رئیس صندوق نوآوری خبر داد: آمادگی صندوق نوآوری برای تکمیل فب ملی میکرو نانوالکترونیک

به گزارش ربات کشاورز رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی در بازدید از فب ملی میکرو نانو الکترونیک در پارک فناوری پردیس از آمادگی این صندوق برای تکمیل این پروژه بزرگ اطلاع داد.

به گزارش ربات کشاورز به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی، دکتر علی وحدت در حاشیه بازدید از پارک فناوری پردیس در مورد طرح «فب ملی میکرو نانو الکترونیک» اظهار داشت: این طرح که با تجهیزات کاملا بومی برای انجام تحقیقات و تولید محصولات در حوزه میکرو نانو الکترونیک به راه افتاده است نشانه خودباوری جوانان و پیشرفت کشور در حوزه علم و فناوری است.
وی اظهار داشت: این «فب» با ۳۰ تجهیز و دستگاه ساخت داخل و با توانمندی متخصصان کشور و شرکت های دانش بنیان طراحی و تولید شده است.
وی اظهار داشت: صندوق نوآوری آمادگی دارد تا انواع خدمات خودرا در حوزه های مختلف شامل تسهیلات، سرمایه گذاری، ضمانت نامه و توانمندسازی در اختیار این پروژه بزرگ ملی قرار دهد.
به گزارش ربات کشاورز به نقل از مهر، نخستین «فب ملی میکرو نانو الکترونیک» با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی راه اندازی شده و مکانی است که می توان نمونه های اولیه را مبتنی بر طراحی های الکترونیک در ارتباط با ICها، مدارهای مجتمع و سایر قطعات میکرو و نانو الکترونیک تولید کرد. همین طور این مرکز امکان تولید نیمه صنعتی قطعات میکرو نانو الکترونیک در تیراژ نسبتا متوسط را دارد.
راه اندازی «فب «ها بسیار گرانقیمت هستند و بنا بر این کشورها به دو دسته کشورهای دارای فب و کشورهای فاقد فب تقسیم شده اند. بر این اساس ایجاد «فب»ها در کشور تحول بزرگی در صنعت میکرو نانو الکترونیک به وجود می آورد.