معاون جهاد دانشگاهی استان: طرح ملی توسعه مشاغل خانگی فرصتی برای كاهش بیكاری در لرستان است

لرستان معاون فناوری جهاد دانشگاهی لرستان اظهار داشت: طرح ملی توسعه مشاغل خانگی فرصتی برای کاهش بیکاری استان است.
رحیم بیرانوند ۲۶ بهمن ماه در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به سهمیه ۱۰۰۰ نفری طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در لرستان، اظهار نمود: فاز اول طرح مشاغل خانگی با هدف شناسایی ظرفیت ها و مزیت های رشته های این دسته از کسب و کارها در ۱۷ رشته شغلی انجام شده است.
وی افزود: هم اکنون فاز دوم طرح شروع شده که در آن متقاضیان تحت خدمات توانمندسازی جهاد دانشگاهی قرار گرفته و از بسته و کلاس های آموزشی مجانی مشاوره شغلی و استعداد سنجی بهره مند می شوند.
بیرانوند افزود: در فاز سوم طرح کمک به فروش محصولات تولیدکنندگان بخش مشاغل خانگی از راه اتصال به برندهای ملی، پشتیبانان استانی، فروشگاه های اینترنتی و حضور در بازارچه های محلی انجام می شود.
معاون فناوری جهاد دانشگاهی با اشاره به اینکه مشاغل خانگی همچون کسب و کارهایی است که با سرمایه اندک و بدون احتیاج به فضای فیزیکی قابل توجه از جانب افراد خانواده در منازل و یا فضاهای محدود دیگر به اجرا در می آیند، خاطرنشان کرد: هدف از ایجاد این مشاغل درآمدزایی برای افرادی است که به دلایلی مانند کمبود سرمایه یا عدم امکان دوری از خانه نتوانسته اند، شاغل شوند.
وی تاکید کرد: طرح ملی توسعه مشاغل خانگی فرصتی برای کاهش بیکاری در لرستان است و در این راستا تابحال مبادرت به شناسایی متقاضیان واجد شرایط کرده ایم تا در فازهای بعدی نسبت به توانمندسازی آنان اقدام نماییم.