با آلایندگی کمتر؛ تولید تاکسی هوایی دوربرد در فرانسه

ربات کشاورز: یک شرکت فرانسوی از راه اندازی خدمات تاکسی هوایی دوربرد برای جابجایی مسافر در فواصل طولانی آگاهی داده است. این تاکسی ها آلایندگی اندکی نیز دارند.

به گزارش ربات کشاورز به نقل از نیواطلس، بااینکه رقابت برای ارائه خدمات تاکسی هوایی مدتی است در نقاط مختلف جهان شروع شده، اما یکی از چالش های راه اندازی خدمات مورد اشاره ضعف باتری های تولید شده جهت استفاده در این تاکسی هاست. این باتری ها معمولاً تنها حدود ۲۰ دقیقه پرواز تاکسی های هوایی را ممکن می کنند.
از همین رو رقابت برای تولید نسل جدید باتری های برقی شروع شده و از طرف دیگر ارتقای فناوری تولید پیل های سوختی هیدروژنی نیز بطور جدی پیگیری می شود تا بتوان روشی ایمن تر و عملی برای حمل و نقل هوایی یافت. انتظار می رود پرواز تاکسی های هوایی ظرف ۵ سال آینده وارد مرحله جدی تری شود.
شرکت Ascendance فرانسه که توسط چهار کارمند سابق شرکت ایرباس تأسیس شده، در کوشش برای تولید تاکسی هوایی دوربرد و دارای آلایندگی اندکی است که سرعت آن به بیش از ۱۶۰ کیلومتر در ساعت می رسد. این تاکسی هوایی هیبریدی دارای سه فن پنج تیغه در بخش فوقانی بدنه اش است و به صورت عمودی بالا رفته و سپس به صورت افقی به حرکت در می آید.
انتظار می رود میزان آلایندگی این تاکسی هوایی در مقایسه با هلی کوپترهای متعارف ۵۰ تا ۸۰ درصد کمتر باشد. شرکت سازنده هنوز در مورد میزان برد این محصول و دیگر خاصیت های فنی آن اطلاعات بیشتری اعلام نکرده است.

منبع: