گل گندم، گیاه درمانی برای جوش و آکنه

به گزارش ربات کشاورز ساقه گیاه گل گندم برای درمان بریدگی ها و زخم های پوستی کاربرد دارد و به صورت کمپرس و بخور، برای درمان جوش ها و آکنه های پوستی مفید می باشد.

به گزارش ربات کشاورز به نقل از ایسنا، محسن پویان، مدیر مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی اظهار داشت: گل گندم با نام دیگر قنطوریون، گیاهی است که در گیاه درمانی از گل و برگ آن استفاده می شود. وی ضمن اشاره به این که این گیاه برای درمان سرماخوردگی و رفع خشونت سینه مفید می باشد، اضافه کرد: گل گندم، سرفه های سخت را درمان می کند و تب بر است.

وی تاکید کرد: دانه های آن خاصیت مسهلی دارد، برای سلامت کبد و درمان یرقان مفید می باشد، دمنوش آن برای افرادی که تصمیم به ترک سیگار دارند، بسیار اثربخش است.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی، این پژوهشگر گیاهان دارویی با بیان اینکه گیاه گل گندم برای اورام ملتحمه چشم و رفع پف زیر چشم مفید می باشد، بیان نمود: ساقه گیاه برای درمان بریدگی ها و زخم های پوستی کاربرد دارد و به صورت کمپرس و بخور، برای درمان جوش ها و آکنه های پوستی مفید می باشد. مقدار مصرف روزانه این گیاه ۱۰ گرم و به صورت دمنوش است.

منبع: