شروع همکاری سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی و بنیاد فرهنگی البرز

تفاهم نامه همکاری مشترک ‏مابین سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی و بنیاد فرهنگی البرز با هدف ترویج فرهنگ علمی و جایگاه مقام علم و عالمان بوسیله شناسایی، معرفی، حمایت و تجلیل از نخبگان دانشگاهی کشور شامل اساتید و دانشجویان به امضا رسید.
به گزارش ربات کشاورز به نقل از ایسنا، مهدی عباسی سرپرست سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی در آئین امضای تفاهم نامه همکاری مشترک با بنیاد فرهنگی البرز با اشاره به اینکه سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی، متولی توسعه و تقویت شبکه دانشجویی جهاد دانشگاهی در سراسر کشور است اظهار داشت: این سازمان با هدف ایجاد و تقویت این شبکه، تاسیس شده و فعالیت می کند، که در دهه سوم عمر خود با تحول های قابل توجه درونی و بیرونی روبه رو شده است.
عباسی اضافه کرد: در ضمن تلاش و همراهی همکاران ما در شعب این سازمان در سراسر کشور، اعضای فعال و پویایی جذب شدند که در هویت سازی و توسعه کمی و کیفی کارهای این نهاد در حوزه های مختلف نقش حائز اهمیتی ایفا کرده و می کنند.
وی اشاره کرد: یکی از دغدغه های جدی برای ما ایجاد بستر، ظرفیت و سازوکاری مناسب جهت شناسایی استعدادهای دانشجویی، توانمندسازی دانشجویان، حمایت و تقویت کارهای دانشجویی است.
عباسی اشاره کرد: همانطور که جهاد دانشگاهی وظیفه ی نقش آفرینی جدی در حوزه های علم و فناوری، پژوهشی، آموزشی و فرهنگی در جامعه دارد، در حوزه دانشجویی، نیز انجام این وظایف بر عهده ی سازمان دانشجویان است.
وی اشاره کرد: مقام معظم رهبری در سخنرانی های مختلف و بطور جدی تر در بیانیه گام دوم انقلاب، تاکید جدی بر استفاده از ظرفیت و توانایی های جوانان دارند، اما متاسفانه برخی سیاست ها و رفتارها به شکلی است که ایجاد دافعه کرده و موجب گریز جوانان می شود. در این بین وظیفه نهادهای انقلابی همچون جهاد دانشگاهی این است که با تسهیلگری کارآمد و موثر، شرایطی را فراهم آورند که به رغم وجود برخی ناملایمت ها و مشکلات در حوزه های مختلف، زمینه و بستر مناسب فعالیت دانشجویان در فضای کشور را ایجاد نمایند و این مهم نیاز به حمایت و توجه بیشتر دارد چونکه نمی توان فقط با حرف و شعار دانشجویان را به سمت فعالیت در داخل کشور جذب کرد.
وی افزود: تا حدودی این ساختار و سازوکارهای حمایت گر در جهاد دانشگاهی به وجود آمده و دانشجویانی که ایده خلاقانه و نوآورانه و یا طرح پژوهشی داشته باشند مورد حمایت قرار می گیرند.
سرپرست سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی بیان کرد: یکی از سیاست های ما ایجاد تعامل موثر و کارآمد با سازمان ها و مراکز مختلفی که از امکانات لازم برای پشتیبانی از ایده های دانشجویی هستند، بوده و با بهره گیری از ظرفیت هم افزایی و مشارکت بین مجموعه ها حمایت بیشتری از دانشجویان به عمل آوریم.
وی با اعلان اینکه سابقه و عملکرد بنیاد فرهنگی البرز، نشان از توانمندی های بالای این نهاد غیردولتی و مردم نهاد برای پشتیبانی از دانشجویان دارد اظهار داشت: امید است با امضای این تفاهم نامه اتفاقات خوبی رقم بخورد و بتوانیم با همکاری این دو نهاد با یکدیگر، گام های موثری در این راستا برداریم.
حیدر ارشدی، مدیرعامل بنیاد فرهنگی البرز نیر در سخنانی اظهار داشت: ظرفیت ها و توانمندی های متراکم در مجموعه سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی وجود دارد که اگر با مجموعه های هم سو با ماموریت های خود گره بخورد، می تواند بوسیله هم افزایی های ارزنده، کارهای با کیفیت و مثمرثمری در سطح کشور برای جوانان داشته باشد. فعالیتی که هدف مشترک خیلی از مجموعه های دولتی، عمومی و غیردولتی است، تا بتوانند جوانان کشور را نسبت به کار جهادی ترغیب کرده و بستر مناسب برای فعالیت آنها ایجاد کنند.
ارشدی اضافه کرد: امیدوار هستیم که شکل گیری این تعامل میان سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی و بنیاد فرهنگی البرز منجر به آشنایی بیشتر دانشجویان با ماموریت بنیاد فرهنگی البرز، یعنی تشویق دانشجویان برای ادامه و استمرار مسیر علمی و انگیزه بخشی و ترغیب آنها به کارهای خیر بشود.
وی اضافه کرد: با وجود مراکز و مجموعه های گوناگون و در رابطه با سازمان دانشجویان، بیشتر و قوی تر می توان در امر فرهنگ سازی ورود پیدا کرد.
وی ابراز امیدواری کرد: همکاری با سازمان دانشجویان بعنوان پرچمدار حوزه دانشجویی منجر به ترویج این نگاه و رویکرد در جامعه شود.
مدیر عامل بنیاد فرهنگی البرز با بیان خبر شروع پنجاه ونهمین همایش ملی جایزه سال بنیاد البرز با هـدف تقدیر از دانشمندان، مخترعان، دانشجویان و طلاب برتر سراسر کشور اظهار داشت: باتوجه به ظرفیت پیش بینی شده و موجود در بنیاد امیدواریم بتوانیم تقدیری شایسته از دانشجویان داشته باشیم.