در استرالیا؛ نخستین پرواز پهپاد جنگی بوئینگ انجام شد

به گزارش ربات کشاورز شرکت بوئینگ از انجام موفق نخستین پرواز پهپاد تهاجمی خود به نام لویال وینگمن اطلاع داده است. این پهپاد بر فراز مجموعه وومرا رنج استرالیا به پرواز درآمده است.

به گزارش ربات کشاورز به نقل از نیواطلس، دولت استرالیا پس از پرواز موفق این نمونه اولیه سفارش خرید سه پهپاد تهاجمی دیگر را هم به بوئینگ عرضه کرده است. طراحی و تولید این پهپاد با همکاری نیروی هوایی ارتش استرالیا انجام شده و نتیجه سه سال مطالعه و تحقیق است.
پیش از این پرواز، موتور پهپاد مورد اشاره، سیستم های کنترل و ناوبری و رابط های کاربری آن مورد بررسی و آزمایش قرار گرفتند. این پهپاد تمام خودکار زیر نظر یک ایستگاه کنترل زمینی و در راه و ارتفاع از قبل تعیین شده پرواز کرد. این پهپاد که در سال ۲۰۲۱ پروازهای آزمایشی دیگری هم انجام خواهد داد هم به صورت انفرادی و هم در چارچوب گروهی قادر به انجام مأموریت های محوله است.
ارزش قرارداد ارتش استرالیا با بوئینگ برای تولید سه پهپاد جنگی دیگر ۱۱۵ میلیون دلار است و این پهپادها تا سه سال دیگر تولید و عرضه می شوند. این پهپادها برای تصمیم گیری در مورد هدف مورد حمله به هوش مصنوعی مجهز هستند و برخی انواع بمب و موشک سبک را هم میتوان بر روی آنها نصب کرد.