رونمایی از پوستر جشنواره شهودقدسی جهاددانشگاهی بابایی: رسیدن به کمال جز از مسیر قرآن میسر نمی گردد

به گزارش ربات کشاورز فارس رئیس جهاد دانشگاهی فارس بیان این که رسیدن به کمال انسانی جز با طی مسیر قرآنی میسر نمی گردد، اظهار داشت: در جهاددانشگاهی با رویکرد قرآنی تلاش می نماییم تا این مهم در بستر جامعه جاری شود.
دکتر مظاهر بابایی پنج شنبه ۲۱ اسفند در آیین رونمایی از پوستر پنجمین جشنواره سراسری دانشجویی تجسمی قرآن و هنر “شهود قدسی” ضمن تبریک عید مبعث با اشاره به اینکه قرآن سند جاودانگی بعثت است، اظهار داشت: قرآن درس دین و زندگی و کتاب کمال بشریت است.
او اضافه کرد: امروز در کشور اسلامی ما نگاه و عمل به قرآن و ترویج آن از اولویت هایی است که همه مسؤلان باید به آن بپردازند.
رئیس جهاددانشگاهی فارس با اشاره به اینکه این نهاد انقلابی با هدف ترویج انقلاب در حوزه های مختلف آموزشی، پژوهشی و فرهنگی تاسیس شد و جایگاه خوبی پس از چهار دهه دارد، اظهار داشت: راه اندازی خبرگزاری ایکنا که اخبار قرآنی را به ۱۹ زبان زنده دنیا منتشر می کند از اقدامات شاخص بخش فرهنگی جهاددانشگاهی بوده است.
بابایی همینطور با اشاره به اینکه هدف مبعث، تلاوت قرآن در بخش مقدماتی با آمادگی لازم برای تزکیه و تهذیب نفس و تعلیم و تعلم بود، اظهار داشت: این مورد که ما بعنوان مدعیان این امر در کجای این قضیه ایستاده ایم از دغدغه های همیشگی جهاد بوده و در این راستا با برگزاری همایش، جشنواره، نشست های تخصصی و…. تلاش در ترویج قرآن داشته ایم.
او افزود: این مهم به معنای تمام شدن کار ما نیست و امروز نگاه ویژه به عدالت و اخلاق قرآنی از مواردی است که همه باید ورود و نسل جدید را با آموزه های قرانی آشنا نماییم و به عبارت دیگر قرآن را در لحظه لحظه زندگی وارد نماییم.
رئیس جهاددانشگاهی فارس با اشاره به اینکه کمال انسانی جز طی مسیر قرآنی میسر نمی گردد، اظهار داشت: در جهاددانشگاهی با رویکرد قرآنی تلاش می نماییم تا این مهم در بستر جامعه جاری شود.
بابایی در بخش دیگری از سخنان خود برگزاری جشنواره شهود قدسی طی چند سال متوالی را یکی از اقدامات شاخص جهاددانشگاهی فارس در حوزه دین و قرآن ذکر و به تشریح تمایز برگزاری پنجمین دوره این جشنواره نسبت به سالهای قبل پرداخت.
او افزایش ۵۰ درصدی همکاری ها، برگزاری جشنواره در بستر فضای مجازی با عنایت به حاکمیت بیماری کرونا و مشکلات حادث شده ناشی از آن و تنوع و توسعه کمی و کیفی برنامه ها را از مولفه هایی عنوان نمود که این جشنواره را نسبت به جشنواره های پیشین متمایز کرده است.
رئیس جهاددانشگاهی فارس با اشاره به اینکه این جشنواره در سه رشته طراحی پوستر، تصویر سازی و نشانه نوشتاری برگزار می شود، اظهار داشت: آشنایی دانشحویان با بیانیه گام دوم انقلاب از محورهای جدیدی است که سال جاری به این جشنواره اضافه شده است.
بابایی موضوع هایی همچون نماز، امر به معروف، احسان، عدالت و اخلاق را از محورهای دیگر این جشنواره اعلام نمود و اضافه کرد: تا ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ ارسال آثار به دبیرخانه این جشنواره ادامه دارد.
به گزارش ربات کشاورز به نقل از ایسنا، همزمان با مبعث حضرت رسول اکرم(ص) و بزرگداشت روز جهانی قرآن، آیین رونمایی از پوستر پنجمین جشنواره سراسری دانشجویی تجسمی قرآن و هنر «شهود قدسی»، تجلیل از قاریان پیشکسوت فارس همراه با بداهه نویسی آیات قرآنی و برگزاری نمایشگاه منتخب آثار دانشجویی تجسمی قرآنی به همت معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی فارس در حرم مطهر احمد بن موسی(ع) برگزار شد.

منبع: