با حضور رئیس جمهور؛ قطار ملی ایرانی رونمایی می شود

یک رام قطار ۷ واگنه ملی ساخت محققان کشور با حضور رئیس جمهور به مرحله رونمایی می رسد.

به گزارش ربات کشاورز به نقل از مهر، بهره برداری از طرح های ملی دانش بنیان و نوآور معاونت علمی و فناوری در استان های البرز، تهران و قزوین با حضور رئیس جمهور فردا به مرحله رونمایی می رسند.
افتتاح خط تولید واکسن آنفلوآنزای فصلی انسانی، راه اندازی خط تولید موتور ۳ سیلندر کم مصرف یورو ۶ و آزمایشگاه ملی قوای محرکه، افتتاح طرح تولید یک رام قطار هفت واگنه مترویی در تهران، رونمایی از ناحیه نوآوری شریف، افتتاح خط تولید ۵ محصول زیست فناوری همچون محصولاتی هستند که با حضور رئیس جمهور رونمایی می شوند.
یکی از این طرح ها که مقرر است رونمایی شود افتتاح طرح تولید یک رام قطار ۷ واگنه مترویی در تهران است که توسط محققان جهاد دانشگاهی با همکاری ۱۸ شرکت دانش بنیان به نتیجه رسیده است.
مراحل تست گرم این قطار ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ در خط تست پایانه فتح آباد با موفقیت انجام شد. سیستم رانش این قطار شامل تمام بخش های سخت افزاری و نرم افزاری است که وظیفه تأمین تغذیه الکتریکی؛ کنترل و حفاظت و راهبری؛ حرکت و توقف قطار را برعهده دارد. ۲۰ دستگاه گیربکس؛ ۲۰ دستگاه موتور ترکشن؛ ۱۰ دستگاه سیستم کنترل دور موتورها؛ ۴ دستگاه تغذیه تجهیزات جانبی و یک ست کامل TCMS که کنترل و نظارت بر اجزای فوق را برعهده دارد، زیربخش های سیستم رانش هستند که توسط جهاد دانشگاهی طراحی، ساخته و در این قطار قرار داده شده است.
دکتر حمیدرضا طیبی، رئیس جهاد دانشگاهی در مورد این دستاورد ملی اظهار داشت: خیلی ها باور نداشتند ساخت قطار مترو در داخل و بخصوص بخش سیستم پیچیده کنترلی آن قابل انجام باشد.

منبع: