تولید ربات هایی که پشت دیوارها و زیر خاک را می بینند

پژوهشگران دانشگاه ام آی تی موفق به تولید ربات هایی شده اند که می توانند پشت دیوارها یا زیر خاک را ببینند و اشیای قرار گرفته در محل های غیرقابل مشاهده را شناسایی و جمع آوری کنند.

به گزارش ربات کشاورز به نقل از نیواطلس، تولید ربات برای جمع آوری اقلام مختلف پدیده تازه ای نیست. ولی ربات ها عمدتا قابلیت مشاهده محیط هایی که در پشت دیوارها و موانع مختلف قرار گرفته اند یا در زیر زمین دفن شده اند، ندارند.
ربات RF-Grasp که توسط پژوهشگران دانشگاه ام آی تی تولید شده دارای یک بازوی هوشمند برای جمع آوری کالاهای مختلف است و برای مشاهده محیط اطراف از یک دوربین اپتیکال که به مچ بازوی ربات بسته شده، استفاده می نماید. این ربات برای جستجوی آن سوی دیوار یا زیر خاک از یک ابزار انتقال و پخش امواج رادیویی استفاده می نماید.
انتشار علایم رادیویی و بازگشت آنها بعد از برخورد با اشیای مختلف غیرقابل مشاهده موقعیت جغرافیایی آنها را بطور دقیق مشخص می کند. پس از مشخص شدن محل اشیا، داده های جمع آوری شده بصورت بی سیم به ربات منتقل می شود و بعد از رسیدن ربات به محل قرارگیری شیء مورد نظر، بازوی رباتیک با بهره گیری از دوربین برای در دست گرفتن آن اقدام می کند. ربات مذکور در آزمایش های انجام شده از قدرت مانور بالایی برخوردار بوده است.