تولید خودرویی که در انبوه برف و یخ زمین گیر نمی گردد

یک شرکت فناوری با همکاری ارتش آمریکا نمونه اولیه خودروی غول پیکری را ساخته که می تواند از انبوه برف و یخ در مناطق قطبی عبور کند و زمین گیر نشود.

به گزارش ربات کشاورز به نقل از نیواطلس، شرکت بی ای ای سیستمز این خودرو را بئوولف نام گذاری کرده و افزوده که خودروی مورد اشاره قادر به بیراهه نوردی در بدترین شرایط آب و هوایی و نیز بر روی زمین های پوشیده از برف و یخ است.
تولید این خودرو در امتداد اجرای برنامه مدرن سازی وسایل نقلیه ارتش آمریکا صورت می گیرد. ارتش آمریکا می خواهد در نواحی مختلف قطب شمال حضوری پررنگ تر داشته باشد تا بتواند با حضور چین و روسیه در این مناطق و قدرت گرفتن این دو کشور در قطب شمال روبرو شود.
تا به حال دو نمونه از این خودرو های جان سخت تولید و در مرکز آزمون مناطق سردسیر ارتش آمریکا در آلاسکا مستقر شده اند تا میزان توانمندی و نقاط ضعف احتمالی شأن مشخص شود. از این خودرو ها برای انتقال سرباز و لوازم نظامی به نواحی دورافتاده قطبی و یخ زده استفاده خواهد شد.

این وسیله نقلیه غیرمسلح بجای چرخ دارای دو رشته زنجیر مشابه با زنجیرهای تانک است و به شکلی طراحی شده که بتواند خودرا از چشم رادارها نیز پنهان کند. امکان حرکت افقی و عمودی، طراحی ماژولار برای تعمیر و به روزرسانی سریع اجزا و اجرای ماموریت های متنوع همچون امکانات این خودرو است.
این خودرو ۸.۵ تن وزن دارد و می تواند ۱۲ نفر را حمل کند. موتور دیزلی ۵.۹ لیتری و ۲۰۲ کیلوواتی و حداکثر سرعت ۶۵ کیلومتر در ساعت همچون خاصیت های این محصول است. این خودرو در آب با سرعت ۵ کیلومتر در ساعت حرکت می کند.