موفقیت پژوهشگران جهاد دانشگاهی در دستیابی به فناوری ساخت کریستالیزاتورهای صنایع فولادریزی

پژوهشگران مرکز آذرخش سازمان جهاد دانشگاهی تهران موفق به تکمیل طرح فناورانه ساخت کریستالیزاتورهای عریض صنایع فولادریزی شدند.
به گزارش ربات کشاورز به نقل از ایسنا، مرکز «آذرخش» سازمان جهاد دانشگاهی تهران به همت اعضای گروه طرح فناورانه خود، موفق به ساخت نمونه بزرگ از صفحات کریستالیزاتور صنایع فولادریزی شده است.
صفحه کریستالیزاتور بزرگ جهت ارزیابی عملکرد، در معرض ریخته گری بیشتر از ۲۰ هزار تن مذاب فولادی قرار گرفته و کارفرما بعد از بررسی و انجام آزمون های لازم، ضمن اعلام حفظ کیفیت محصول، تاییدیه رسمی عملکرد صفحه فوق را صادر کرد.
طبق اعلام کارشناسان بهره بردار کارفرما، پیشبینی می شود صفحه مورد نظر تا ۱۳۰ هزار تن دیگر قابل استفاده باشد.
دکتر «مسعود کمبرانی»، رئیس سازمان جهاد دانشگاهی تهران، طی پیامی ضمن تقدیر از زحمات همکاران مرکز آذرخش، تکمیل طرح فناورانه ساخت کریستالیزاتورهای عریض صنایع فولادریزی را تبریک گفت.
متن پیام به شرح ذیل است:
بدینوسیله، ضمن تبریک این موفقیت به تمامی اعضای جهاد دانشگاهی و صنایع فولادریزی کشور، بخصوص اعضای طرح فناورانه و کلیه همکارانی که در طرح کریستالیزاتور از ابتدا فعالیت داشته اند، هم چنین دفتر مرکزی جهاد دانشگاهی و دکتر «طیبی» ریاست محترم جهاد دانشگاهی که با حمایت های بی دریغ شان باعث تسریع در فرایند فعالیتهای این دستاورد بزرگ شدند، تقدیر و تشکر می نمایم و از خداوند منان برای یکایک عزیزان آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون در راه پیش روی طرح را دارم.
این موفقیت آغاز راه تجاری سازی و تولید صنعتی این محصول است که با تلاش اعضای محترم سازمان جهاد دانشگاهی تهران بخصوص مرکز تحقیقات و فناوری فرآوری مواد ویژه فلزی این مهم، دور از دسترس نخواهد بود. سازمان جهاد دانشگاهی تهران امید دارد تجاری سازی این محصول که در ابتدای راه است، با حمایت های دفتر مرکزی و با پشتوانه بومی سازی صنایع بزرگ فولادریزی به سرانجام برسد و در سال رفع موانع تولید شاهد تولید انبوه این محصول استراتژیک کشور باشیم.

منبع: